Ewa Chodakowska odpowiedziała na oburzające słowa Kaczyńskiego: To szczyt nienawiści

Ewa Chodakowska odniosła się do skandalicznej wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego o "dawaniu w szyję". Prezes PiS zasugerował, że dzietność w Polsce jest niska, bo kobiety piją dużo alkoholu. Co na to trenerka?

Ewa Chodakowska często porusza ważne społecznie tematy. Trenerka m.in. od kilku lat prowadzi kampanię "Think Pink", w której namawia kobiety do regularnego badania piersi. Tym razem Chodakowska skomentowała ostatnią wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego. Z jego słów można było wywnioskować, że dzietność w Polsce jest niska, ponieważ kobiety piją za dużo alkoholu. 

Więcej przeczytasz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Ewa Chodakowska zachęca do samobadania piersi. "Nagrałam filmik, możesz to przejść ze mną"

Ewa Chodakowska odpowiada Kaczyńskiemu: To szczyt nienawiści 

Ewa Chodakowska to jedna z najpopularniejszych trenerek w Polsce. Na samym Instagramie obserwuje ją prawie dwa miliony osób. Gwiazda często wykorzystuje swoje zasięgi na social mediach, żeby poruszać ważne i często kontrowersyjne tematy. Teraz Chodakowska dołączyła do grona znanych osób, które odpowiedziały na oburzające słowa Jarosława Kaczyńskiego. Prezes Prawa i Sprawiedliwości na sobotnim wystąpieniu w Ełku wypowiedział się na temat kobiet "dających w szyję". Zasugerował, że młode Polki nie zachodzą w ciążę, ponieważ rzekomo piją za dużo alkoholu.  

— Dzieci najmniej w Polsce jest w Warszawie, więc to nie jest kwestia wyłącznie ekonomiczna, ale też pewnego nastawienia ludzi, a w szczególności pań, bo to kobiety rodzą dzieci, chociaż teraz już nie wiadomo — powiedział Jarosław Kaczyński. — Jak do 25. roku życia dają w szyję, to nie jest najlepszy prognostyk — dodał

"To co się dzieje to szczyt nienawiści do nas! Do Kobiet!" 

W obszernym wpisie Ewa Chodakowska otwarcie przyznała, co myśli o ostatnich wypowiedziach prezesa.  Wspomniała, że nie ma już zamiaru unikać tematów politycznych, chociaż wiele osób tego od niej oczekuje.  

Przecieram oczy ze zdumienia, obserwując sytuacje w życiu publicznym, kiedy to o nas, o naszych wyborach, decyzjach, naszym życiu, mężczyźni wypowiadają się z taką łatwością i lekkością, snując jednocześnie teorie przyprawiające mnie o mdłości…Kobiety nie rodzą dzieci, bo 2 razy w tygodniu „dają w szyję"?! Chwila! A czy ja nie mam dzieci właśnie z tego powodu?! Nie! Nie mam ich, ponieważ jest to mój świadomy wybór! 

— napisała trenerka.  

W dalszej części wpisu Chodakowska podkreśliła, że każda kobieta ma prawo decydować o tym, czy chce zostać matką. Stwierdziła także, że słowa Kaczyńskiego były "krzywdzące i oburzające" i nie godzi się na to, by tak skandaliczne wypowiedzi padały w publicznym dyskursie.  

Więcej o: