Jak pozbyć się myszy z domu? Rozłóż je w zakamarkach, by szybko odstraszyć szkodniki

Jak pozbyć się myszy z domu? Choć gryzoń jest niewielki i może wyglądać uroczo, to powoduje wiele szkód, a wypędzenie go bywa nie lada problemem. Sprawdź, jak w humanitarny sposób poradzić sobie ze szkodnikiem. Wystarczy zastosowanie kilku prostych sposobów.

Myszy szukają schronienia nie tylko w ciemnych piwnicach. Zdarza się, że jesienią i zimą dostają się też do domów i mieszkań, co wywołuje wiele nieprzyjemnych problemów. Wyjadają jedzenie, zostawiają po sobie odchody i inne zabrudzenia, przez co skutecznie uprzykrzają życie. Na szczęście istnieją proste i humanitarne sposoby, dzięki którym szkodniki szybko odejdą i poszukają sobie innego miejsca do żerowania. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Zosia ratuje zwierzęta laboratoryjne

Jak pozbyć się myszy z domu? Postaw na te rośliny

Jedną z najprostszych i najskuteczniejszych metod odstraszania gryzoni jest zastosowanie roślin, których zapach działa na szkodniki odstraszająco. Należą do nich dziewanna, rumianek, oleander, dzika mięta, cytryna, wrotycz, czosnek i świeże liście pomidorów. Warto ustawiać odpowiednie doniczki przy oknach i drzwiach, a także skraplać pomieszczenia olejkami zapachowymi lub nasączać nimi waciki i rozkładać je na podłodze i w mało widocznych miejscach. Jeśli nie posiadasz w domu takich olejków, możesz je zastąpić octem jabłkowym, co przyniesie podobny efekt. Dobrym sposobem jest także spryskanie mysiej nory lakierem do włosów. Istotną rzeczą, o której wiele osób zapomina, jest upewnienie się, że kontenery na śmieci są szczelnie zamknięte. Należy również jak najczęściej usuwać odpady z posesji.

Jak skutecznie pozbyć się myszy? Wypróbuj działanie bezpiecznej dla zwierzęcia żywołapki

Na rynku dostępnych jest wiele pułapek na myszy. Nie wszystkie jednak muszą wiązać się z uśmiercaniem zwierzęcia. Humanitarnym sposobem jest zakupienie i użycie żywołapki. Dzięki niej będzie można wywieźć zwierzę z dala od domu, na przykład na łąkę lub do lasu i wypuścić na wolność. Wystarczy włożyć do środka jakiś przysmak, na przykład kawałek chleba, który zachęci stworzenie do wejścia do środka. Warto wykorzystać w tym celu rękawiczki, dzięki czemu zwierzę nie wyczuje zapachu człowieka.

Postaw na profilaktykę. Dzięki temu mysz się nie pojawi

Warto nie dopuścić do tego, by mysz pojawiła się w naszym domu. Sposoby profilaktyki są dużo prostsze niż te na wypędzenie lub złapanie zwierzęcia. Przede wszystkim należy uszczelnić okna i zakleić dziury, przez które mogą się dostać szkodniki, a żywność warto przechowywać w szczelnie zamkniętych pojemnikach, które nie skuszą gryzonia do podkradania jedzenia.

Więcej o: