Życie seksualne seniorów to wciąż tabu. "Stary człowiek powinien umierać, a nie uprawiać seks"

O seksie seniorów wciąż mówi się niewiele, albo wcale. Na aspekty związane z tabuizacją tej fery życia zwróciła uwagę znana psycholożka i feministka Katarzyna Miller w programie TVN "Pani Gadżet erotycznie".
Zobacz wideo Dziemianowicz-Bąk: Zakaz edukacji seksualnej przedstawiono pod hasłem walki z pedofilią. To wyraz cynizmu

W rozmowie z prowadzącą Anną Nowak-Ibisz skupiły się na tabu, które społecznie tworzy się wokół tematu życia seksualnego seniorów. Dlaczego jest tak, że starszym osobom w pewien sposób "odmawia" się możliwości korzystania z przyjemności, jaką niesie cielesność? Oraz dlaczego, mimo postępu, wciąż panuje przekonanie, że seks uprawiają tylko osoby młodsze?

- Bo nam się wydaje, że oni nie mają prawa do tego seksu. Starość wydaje się być aseksualna. Stary człowiek dla ludzi młodszych tak naprawdę, powinien umierać, a nie uprawiać seks - mówiła dziennikarka TVN.

"Starsi panowie są mniej wydolni, ale bardziej doświadczeni"

Katarzyna Miller podkreślała z kolei, że "należy przywrócić i starości, i dojrzewaniu szacunek, wartość". Zdaniem specjalistki, w znacznie gorszej sytuacji są w tym kontekście kobiety, ponieważ kiedy starszy mężczyzna spotyka się z młodszą kobietą - nie budzi to takiego zaskoczenia. Częściej natomiast negatywne komentarze pojawiają się w odniesieniu do starszej kobiety, która umawia się ze znacznie młodszym partnerem.

Według ekspertki, taki "układ" sprawdza się często dla obydwu stron. Zdaniem Katarzyny Miller starsi mężczyźni "są mniej wydolni, ale bardziej doświadczeni".

- Wiedzą, czego potrzebuje ciało kobiety. Młode dziewczyny są niedoświadczone i nie wiedzą, czego ich ciało potrzebuje, więc mogą to dostać od starszych mężczyzn - powiedziała na antenie TVN. Jak również stwierdziła, młodsi mężczyźni potrzebują "czystego seksu".

Ekspertka: "Wagina z wiekiem jest coraz zdolniejsza"

-Dojrzałe kobiety świetnie (go - red.) znają, rozumieją, są do tego coraz bardziej gotowe. Ponieważ już się rozwinęły, np. po menopauzie przestają się przejmować, czy będą w ciąży czy nie będą, co jest strasznie ważne. Poza tym są doświadczone, bo kobieta rozwija się bardzo wszechstronnie i one mogą nauczyć chłopaków, czy młodych mężczyzn, czym jest ciało kobiece

- mówiła Katarzyna Miller.

- Wagina z wiekiem jest coraz zdolniejsza - podsumowała.

Źródło: dziendobry.tvn.pl

Więcej o: