Jak wyczyścić kratkę z okapu? Kropla tego produktu sprawi, że tłuszczu pozbędziesz się bez szorowania

Gdy nie czyścimy filtra z okapu regularnie, szybko zachodzi tłuszczem, brudem i kurzem. Jej późniejsze domycie może być niebywale żmudne i czasochłonne. Na szczęście z pomocą przyjdą nam domowe, sprawdzone sposoby. Jak wyczyścić kratkę z okapu?

Okap pomaga zachować odpowiednią wilgotność powietrza i sprawia, że nie unosi się w kuchni zapach smażonych potraw. Niestety, pryskający tłuszcz, kurz i brud oblepiają kratkę i szybko sprawiają, że staje się lepka i trudna do czyszczenia. Jak poradzić sobie z zabrudzeniami domowymi sposobami?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Szukasz domowych sposobów na mycie lodówki? Soda oczyszczona i ocet będą twoimi sprzymierzeńcami

Prosty sposób na czystą kratkę z okapu. Pomoże produkt z kuchni

Na tłuste plamy najlepiej zadziała płyn do mycia naczyń. Wystarczy, że do miski z wodą wlejesz pół szklanki płynu, a następnie przez 15 minut będziesz moczyć w roztworze kratkę z okapu. Po wyjęciu wyszoruj ją gąbką lub szczotką, opłucz i wytrzyj do sucha ściereczką. Innym sposobem jest wykorzystanie octu. Rozcieńcz go z wodą w proporcjach 2:1, przelej do spryskiwacza i obficie popsikaj kratkę. Zostaw na 15 minut, opłucz pod bieżącą wodą i wysusz.

Jak umyć kratkę z okapu szybko i bez szorowania. Wrzuć ją do zmywarki

Jeśli nie chcesz bawić się w namaczanie i szorowanie, zerknij do zaleceń producenta. Większość filtrów spokojnie można umyć w zmywarce. Gdy w instrukcji nie znajdziesz przeciwwskazań, włóż kratkę do najniższej szuflady i uruchom urządzenie. Jeśli jest wyjątkowo brudna, dla lepszego efektu możesz wcześniej namoczyć ją w wodzie z odrobiną płynu do mycia naczyń. Skutecznym środkiem na jej wyczyszczenie jest też sama tabletka do zmywarki. Wrzuć ją do miski z wodą i za pomocą gąbki umyj w niej kratkę.

Jak wyczyścić kratkę z okapu domowym sposobem? Kropla tego produktu sprawi, że będzie lśnić czystością

Sprawdzonym sposobem na wyczyszczenie kratki z okapu jest kropla oliwy z oliwek. Nanieś ją równomiernie na całą powierzchnię, następnie połóż na filtr zamoczoną w ciepłej wodzie ściereczkę z mikrofibry. Odczekaj 10 minut, zdejmij, a kratkę przetrzyj gąbką i wysusz.

Więcej o: