Jak pozbyć się grzyba ze ściany? Wlej dwie łyżeczki do wody i spryskaj wykwity, a zapomnisz o problemie

Jesienią i zimą w mieszkaniu zazwyczaj jest więcej wilgoci, co wpływa bezpośrednio na powstawanie grzyba i pleśni na ścianach oraz sufitach. Niestety takie wykwity stanowią duże niebezpieczeństwo dla zdrowia, dlatego warto jak najszybciej się ich pozbyć. Pomogą tanie, domowe produkty.

Mimo tego, że przykładamy dużą wagę do wietrzenia pomieszczeń, zdarza się, że na ścianach i sufitach pojawia się grzyb. To problem nie tylko estetyczny, ponieważ wdychanie oparów jest niebezpieczne dla zdrowia. Częste przebywanie w zanieczyszczonym pomieszczeniu powoduje bóle głowy, zmęczenie, choroby układu oddechowego i alergie. Z tego względu, jeśli zauważymy pojawienie się wykwitów, należy jak najszybciej podjąć działania. Na szczęście można pozbyć się problemu prostym sposobem. Wystarczy zastosowanie domowych produktów.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak ochronić rośliny balkonowe przed chorobami grzybicznymi? Wypróbuj ekologiczny oprysk

Jak skutecznie usunąć grzyb ze ściany? Zastosuj ocet spirytusowy

Jedną z najszybszych i najprostszych metod usunięcia grzyba ze ściany i sufitu jest zastosowanie octu spirytusowego. Niskie pH tego produktu hamuje rozwój grzybów, dlatego dobrze sprawdzi się przelanie go do buteleczki z atomizerem i spryskanie miejsc, w których pojawiają się niebezpieczne dla zdrowia wykwity. Gdy upłynie godzina, należy zmyć pozostałości octu ze ścian i jeśli to konieczne powtórzyć zabieg. Nie należy zapominać, by po zabiegu dokładnie osuszyć ściany.

Aleksandra Hamkało Aleksandra Hamkało pozuje w bieliźnie. "Niesamowicie seksowna"

Jak skutecznie odgrzybić mieszkanie? Wystarczy kilka kropel olejku herbacianego

Innym sposobem na usunięcie wykwitów jest zastosowanie olejku herbacianego. Produkt ma właściwości antyseptyczne, dlatego zahamuje rozwój grzybów. Wystarczy zmieszać dwie łyżeczki ze szklanką ciepłej wody, przelać produkt do butelki z atomizerem i spryskać miejsca, w których pojawiły się zabrudzenia. Po godzinie należy rozpylić go ponownie i wyszorować powierzchnię przy pomocy twardej szczotki, co pomoże usunąć grzyb. Ostatnim krokiem jest przetarcie ściany wilgotną ściereczką.

puszące się włosy Jak wygładzić pasma? Ten produkt to ratunek dla puszących się włosów

Co zrobić, żeby nie wychodził grzyb na ścianie? Zadbaj o odpowiednią wentylację pomieszczeń

Do najczęstszych przyczyn powstawania grzyba na ścianach i sufitach należy wysoka wilgotność powietrza w pomieszczeniu. Istotne jest dbanie o prawidłową wentylację, ocieplenie mieszkania i jak najczęstsze wietrzenie. Podjęcie takich działań zapobiegnie lub spowolni rozwój grzyba.

Jakie choroby powoduje grzyb na ścianie? Tych objawów nie bagatelizuj!

Grzyby i pleśń źle wpływają na zdrowie. Jeśli przebywasz w zanieczyszczonym pomieszczeniu i zauważasz u siebie bóle głowy, zatok, wysypkę, zaburzenia równowagi, katar, kaszel, problemy z oddychaniem lub inne objawy, koniecznie udaj się do lekarza. Możliwe, że niezbędne będzie leczenie, a specjalista dobierze odpowiednie lekarstwa. 

Więcej o: