Jak prać ręczniki, aby pięknie pachniały? Pół szklanki tego produktu zapewni im świeżość na długo

Zdarza się, że ręczniki, które wypierzesz, mają nieprzyjemny zapach, a przy tym są szorstkie w dotyku? Jeden prosty trik sprawi, że taka sytuacja więcej nie będzie miała miejsca. Zobacz, jak prać ręczniki, żeby pięknie pachniały, korzystając ze składnika, który masz już w kuchni.

Pranie ręczników to jedna z podstawowych czynności, jaką wykonujemy podczas sprzątania w domu. Czasami zdarza się, że wyjmując je z pralki, poczujemy nieprzyjemny zapach. Jak prać ręczniki, żeby pięknie pachniały? Odkryj błyskawiczny sposób, który jest nie tylko domowy, lecz także naturalny.

Zobacz wideo Dwa sposoby na zawsze miękkie ręczniki

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak prać ręczniki, żeby pięknie pachniały? Pamiętaj o kilku prostych zasadach

Przede wszystkim nie przeładowuj pralki. Lepiej włożyć do bębna mniej ręczników i mieć pewność, że detergent dotrze do każdego włókna oraz zabrudzenia. Jeśli umieścisz w pralce zbyt dużo prania, środki czystości nie będą miały szansy w pełni zadziałać. Utrudni też to dokładne płukanie.

Nie przetrzymuj też brudnych ręczników w koszu na pranie - lepiej od razu je wypraćWarto również ustawić najwyższą możliwą temperaturę, jaką sugeruje producent ręczników. To pomoże doskonale pozbyć się przykrego zapachu z każdego włókna.

Domowy sposób na pięknie pachnące ręczniki znajdziesz w kuchni. Ten sposób stosowały nasze babcie

Nie da się ukryć, że w kuchni można znaleźć wiele cennych składników, które przydają się również podczas sprzątania. Tam też czeka środek, który sprawia, że ręczniki po wypraniu pachną piękne i świeżo. Chodzi oczywiście o ocet. Wystarczy wlać pół szklanki płynu do przegródki na płyn do płukania wraz z kilkoma kropelkami olejku eterycznego (jeśli zależy ci na uzyskaniu konkretnego aromatu). Świetnie sprawdzi się tutaj olejek lawendowy lub olejek z drzewa herbacianego, który ma również właściwości antybakteryjne.

Dlaczego ocet wywabia brzydki zapach ręczników? Ma wyjątkowe właściwości

Ocet jest naturalnym środkiem, który neutralizuje bakterie, a więc i brzydki zapach, gromadzący się we włóknach ręczników. Wpływa na to zawartość kwasu octowego, działającego również jako świetny zmiękczacz do tkanin. Jeśli wykorzystasz ocet do prania ręczników, będą pięknie miękkie, przyjemne w dotyku i o pięknym zapachu.

Więcej o: