Przez trzy lata odkładali pieniądze do skarbonki. Internauci: "Inflacja zrobiła swoje"

Pewna para na TikToku opublikowała nagranie, w którym pokazała, ile udało im się uzbierać, odkładając pieniądze do skarbonki. Niektórzy z internautów byli mocno zaskoczeni kwotą. Część z nich podsumowała to krótko - inflacja.

Więcej podobnych tematów znajdziecie na Gazeta.pl

Choć Adam Glapiński, prezes NBP w wakacje zapewniał, że inflacja w końcu się ustabilizuje, to z miesiąca na miesiąc jest coraz gorzej. Obecnie wynosi ona już 17,9 proc. Takiej drożyzny w Polsce nie było od 26 lat. Odczuwają to dosłownie wszyscy. Nie dziwi więc fakt, że coraz więcej osób posiłkuje się swoimi skarbonkami. Również w mediach społecznościowych możemy znaleźć nagrania, na których internauci pokazują, ile udało im się uzbierać. Niedawno natrafiliśmy na takie nagranie. 

Zobacz wideo Irena Wielocha ma 70 lat i jest wziętą modelką i influencerką. Pieniądze na smartfona zarobiła, jeżdżąc taksówką

Pokazali, ile udało im się odłożyć przez trzy lata. Internauci zaskoczeni 

Nagranie pochodzi z konta na TikToku "voletta96". - "Otwieramy puszkę oszczędności po 3 latach zbierania. Jak myślisz, ile tu jest zł?" - czytamy w podpisie wideo. Na filmiku widzimy puszkę pełną monet i banknotów. Ostatecznie okazało się, że właścicielom udało się odłożyć przez trzy lata 3850 zł. Czy to dużo? Niektórzy twierdzą, że całkiem sporo, inni mają na ten temat zupełnie inne zdanie. 

Przez trzy lata tylko tyle?
Ja 3600 odłożyłam w niecałe 5 miesięcy.
U mnie po niecałych 6 miesiącach 7600 zł, trzeba było przełożyć do większej skarbonki bo się nie mieściło.
Mało.

- czytamy w komentarzach. 

Część z internautów uważa, że kwota jest tak niska, właśnie ze względu na szalejącą w naszym kraju inflację. W końcu za większość produktów musimy zapłacić nawet kilkanaście procent więcej. 

Hehe większość teraz skarbonki otwiera ciekawe dlaczego, pewnie inflacja...
Jak po 3 latach to mało banknotów, ale widać, że inflacja zrobiła swoje tzn. dobieranie się do oszczędności.

- brzmią niektóre komentarzy.

A czy wy również już sięgnęliście po oszczędności ze skarbonki? 

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

Więcej o: