Zaledwie pół szklanki. Tyle wystarczy, żeby toaleta lśniła jak nowa. Ten trik jest niezawodny

Zastanawiasz się, jak wyczyścić toaletę, tak by lśniła czystością i była wolna od zalegających osadów z kamienia? Na rynku dostępny jest bogaty wybór produktów. Jeśli te z kolei nie zdają swojego testu, wypróbuj jedno z niezawodnych i domowych rozwiązań za grosze.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Regularne czyszczenie toalety to klucz do zachowania nienagannej czystości. Z czasem jednak na muszli klozetowej gromadzą się zabrudzenia, takie jak zalegający osad z kamienia, zacieki i brud w trudnodostępnych miejscach. W każdym sklepie dostępnych jest wiele gotowych do użycia detergentów. Problem pojawia się w momencie, kiedy nawet specjalne specyfiki nie radzą sobie z usunięciem tych zabrudzeń. Na szczęście istnieją jeszcze, alternatywne i tanie sposoby na utrzymanie czystości WC.

Zobacz wideo Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z toalety? To proste, ale trzeba pamiętać o kilku zasadach

Zaledwie miarka tego produktu przywróci czystość w toalecie. Wykorzystaj prosty trik

Domowe sposoby czyszczenia WC przychodzą z pomocą, gdy specjalne detergenty okazują się niewystarczające. Jednym z tych rozwiązań jest używany do innej czynności - proszek lub płyn do prania (najlepiej do białego prania). Zaledwie miarka tego produktu może okazać się wystarczająca, by pozbyć się uporczywych i ciężkich do usunięcia osadów i zabrudzeń. Jak to zrobić krok po kroku?

  1. Zacznij od spłukania toalety.
  2. Wsyp pół szklanki proszku lub płynu do prania, tak aby produkt dotarł do każdej ścianki WC.
  3. Zamknij toaletę i odczekaj ok. 15 minut.
  4. Dzięki właściwościom produktu osad z kamienia i zabrudzenia zostaną usunięte.
  5. Po upływie wyznaczonego czasu wyczyść dokładnie toaletę szczotką.
  6. Na koniec spłucz.

Jak wyczyścić toaletę? Zapomnij o specjalnych detergentach

Jednym z niezwykle skutecznych sposobów na usunięcie zalegających osadów z kamienia w WC jest połączenie dwóch produktów. Chodzi o dobrze znaną sodę oczyszczoną i kwasek cytrynowy. Wymieszaj 1/3 szklanki sody i 1/4 szklanki kwasku. Połączoną mieszankę wsyp do muszli klozetowej i pozostaw na ok. 30 minut. Na koniec spłucz i ciesz się niezwykłą czystością toalety.

Więcej o: