Ponad 20 lat temu była gwiazdą kultowego serialu dla nastolatków. Jak potoczyły się losy "Xeny"?

Księżniczka Xena to postać, która stała się symbolem siły i odwagi kobiet. Ponad 20 lat temu wcieliła się w nią Lucy Lawless. Sprawdzamy, jak potoczyły się losy aktorki.

"Xena: wojownicza księżniczka" to serial, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Choć emitowany był w latach 1995-2001, to kojarzą go także przedstawiciele młodego pokolenia. W rolę głównej bohaterki wcieliła się nowozelandzka aktorka Lucy Lawless.  Xena łączyła siłę i kobiecość. Stała się wzorem dla wielu kobiet, które tak jak ona chciały być niezależne i odważne. Jej znakiem rozpoznawczym były długie, czarne włosy i prosta grzywka. Serial przyniósł aktorce ogromną popularność. Dziś Lucy Lawless ma 54 lata. 

 

Początki kariery Lucy Lawless. 

Jako mała dziewczyna Lucy Lawless marzyła o karierze śpiewaczki operowej. Z czasem dostrzegła jednak, że zawód ten nie do końca odpowiada jej temperamentowi i skoncentrowała się na karierze aktorskiej. Ukończyła studia aktorskie na Auckland University i William Davis Centre for Actors’ Study w Vancouver. Na początku występowała w reklamach i odgrywała epizodyczne role w serialach. 

W 1995 roku Lucy Lawless wcieliła się w rolę Xeny w serialu "Herkules". Odgrywana przez nią postać bardzo spodobała się widzom. Twórcy postanowili więc stworzyć produkcję, której Xena będzie główną bohaterką. Lawless stworzyła silną i niezależną postać, która stała się wzorem dla wielu kobiet. Księżniczka Xena stała się częścią kanonu światowej popkultury. 

 

Lucy Lawless po latach. Co u niej słychać? 

Po zakończeniu serialu "Xena: wojownicza księżniczka" Lucy Lawless wystąpiła jeszcze w wielu produkcjach. Można ją było oglądać m.in. w takich serialach, jak "Spartakus" czy "Salem". Zagrała również w "Spider-Manie". Najczęściej odgrywała role silnych i odważnych kobiet. Oprócz występów na ekranie, Lawless użyczała głosu w różnych projektach, w tym w animowanym filmie familijnym "Mosley" (2019) i filmie telewizyjnym "Toke" (2020). Jeżeli chodzi o życie prywatne, to aktorka po nieudanym małżeństwie z Garthem Lawlessem związała się w 1998 roku z Robertem G. Tapertem. Ma z nim dwóch synów: Juliusa i Judaha. 

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: