Grała Ulkę w "Nigdy w życiu!". Niedługo Joanna Brodzik skończy 50 lat. Co u niej słychać?

Film "Nigdy w życiu!" okazał się prawdziwym hitem. Miliony Polaków nadal bardzo chętnie do niego wraca i zapartym tchem śledzi przygody Judyty. Jej najlepszą przyjaciółką była Ula, w którą wcieliła się Joanna Brodzik. Co u niej słychać?

W szczerą przyjaciółkę głównej bohaterki, Ulę, w filmie "Nigdy w życiu!" wcieliła się Joanna Brodzik. Aktorka była znana z wielu innych produkcji, za które pokochali ją widzowie. Co u niej słychać, po osiemnastu latach od premiery filmu?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Kto jest królem polskiej komedii romantycznej? Zwycięzca mógł być tylko jeden [Popkultura Extra]

Zagrała Ulę w "Nigdy w życiu". Film okazał się olbrzymim sukcesem

"Nigdy w życiu!" to polska komedia romantyczna, która powstała na podstawie powieści Katarzyny Grocholi o tym samym tytule. Opowiadała o perypetiach Judyty (Danuta Stenka), którą po kilkunastu latach spokojnego małżeństwa zostawił mąż. Kobieta postanowiła wybudować dom pd Warszawą, gdzie przeniesie się z nastoletnią córką. Joanna Brodzik zagrała w nim Ulę, przyjaciółkę głównej bohaterki. Produkcja okazała się olbrzymim sukcesem — była jedenastym najpopularniejszym filmem w latach 1989-2008. 

 

Popularne role Joanny Brodzik, za które pokochali ją fani

Zanim wcieliła się w Ulę, Joanna Brodzik grała w wielu innych produkcjach, za którą pokochali ją widzowie. Mogliśmy ją podziwiać jako Malinkę w serialu "Graczykowie" czy Kasię w "Kasi i Tomku". Później zagrała także Magdę Miłowicz w "Magdzie M" oraz Małgorzatę Jantar w serii "Dom nad rozlewiskiem". Za rolę Sygnity w "Jasne błękitne okna" z 2006 roku otrzymała dwie nagrody. W 2021 roku kilkukrotnie wystąpiła gościnnie w serialu "Misja" oraz wcieliła się w rolę Anety Żakowskiej w "Recepturze".

Czym dziś zajmuje się filmowa Ula? Zdecydowanie nie może narzekać na nudę

Joanna Brodzik w zeszłym roku wydała książkę kucharską o tytule "Umami. Opowieści i przepisy". Aktorka jest aktywna w mediach społecznościowych, gdzie chętnie dzieli się fragmentami ze swojego życia. Występuje w teatrze — w grudniu będziemy mogli podziwiać ją w spektaklu "Wstydź się", a poza tym prowadzi projekt "Lubuskie od kuchni".

 

Prywatnie, od 2003 roku jest związana z Pawłem Wilczakiem, z którym w 2008 roku doczekała się dwóch synów-bliźniaków — Jana i Franciszka.

Więcej o: