Tych fryzur unikaj. Są już dawno niemodne i potrafią dodać nawet 15 lat

Nie wszystkie fryzury działają korzystnie na naszą urodę. Źle dobrane i niemodne potrafią dodać nawet 15 lat. Jakich cięć należy w tym sezonie unikać? Podpowiadamy!

Chyba każda z nas wie, że dobrze dobrana fryzura potrafi zdziałać cuda. Łagodzi rysy twarzy, dodaje objętości włosom i wizualnie nas odmładza. Są jednak też takie cięcie, które działają wręcz odwrotnie. Wyszły z mody już wiele lat temu, a dodatkowo eksponują zmarszczki i widocznie postarzają. Lepiej ich unikać.

Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

Więcej treści znajdziesz na Gazeta.pl

Te fryzury są już dawno niemodne. Postarzają nawet o 15 lat 

Pamiętasz serial "Dynastia"? W latach 80. ubiegłego wieku był to jeden z najpopularniejszych programów. Każda kobieta nosiła tam piękne, drogie suknie i...natapirowane włosy. Mocne uniesione kosmyki były wtedy ogromnym trendem. Każda kobieta chciała mieć fryzurę jak Alexis czy Sammy. W dzisiejszych czasach mocno natapirowane włosy już dawno przestały być modne. Wyglądają sztucznie i dodają lat. Tapirowanie i używanie masy lakieru na włosach dodatkowo znacznie osłabia pasma i sprawia, że stają się one łamliwe.  

Długie włosy mogą dodawać lat. Unikaj ich, jeśli masz cienkie pasma 

Długie włosy nie są postarzające same w sobie. Wystarczy spojrzeć na Naomi Campbell. 52-letnia supermodelka od lat wierna jest długim, ciemnym pasmom. Żeby nosić taką fryzurę, należy jednak pamiętać, że włosy powinny być zdrowe i wygładzone. Na takiej fryzurze mocno widoczne są bowiem wszelkie niedoskonałości, takie jak rozdwojone końcówki czy zła kondycja włosa. Jeśli jednak jesteś prawdziwą włosomaniaczką i możesz pochwalić się gęstymi, zdrowymi i lśniącymi pasmami, możesz śmiało nosić tę modną fryzurę.  

Duże upięcia są już passe. Teraz króluje naturalność 

Duże upięcia, takie jak francuski kok czy tzw. kok baletnicy, są bardzo postarzające. Wszystko przez to, że są sztywne i dodają powagi, a co za tym idzie, także lat. Oprócz tego mocno spięte pasma odsłaniają całą twarz i tym samym uwidaczniają zmarszczki czy inne drobne niedoskonałości. Zamiast dużych upięć warto wybrać luźniejsze fryzury. Dobrym wyborem będzie modny messy bun czy zwykły kucyk.  

Więcej o: