Jak szybko odświeżyć ubranie? Banalny trik, który zajmuje kilka minut bez konieczności włączania pralki

Czas pędzi nieubłaganie i często nie mamy czasu na wypranie ubrania, które akurat chcemy założyć. Na szczęście wykorzystanie tego prostego triku pomoże rozwiązać problem. Dzięki niemu ubrania będą świeże i stracą nieprzyjemny zapach. Sprawdź, co należy zrobić.

Zdarza się, że musimy zbierać się do wyjścia i przypominamy sobie, że zapomnieliśmy wyprać ubranie, które właśnie w tej chwili koniecznie chcemy założyć. Na szczęście istnieje prosty trik na odświeżenie elementów garderoby bez potrzeby kilkugodzinnego prania, suszenia i prasowania. Istotny jest fakt, że nie potrzebujesz do tego specjalistycznego sprzętu. Wystarczy urządzenie, które z pewnością masz w domu lub produkt z kuchennej szafki.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Dwa sposoby na zawsze miękkie ręczniki

Jak odświeżyć ubrania bez prania? Włóż je do zamrażarki i zobacz, co się stanie

Powszechnie wiadomo, że niska temperatura likwiduje szkodliwe bakterie. Okazuje się, że przy okazji może też pomóc pozbyć się nieprzyjemnego zapachu potu. Jeśli chcesz skutecznie odświeżyć ubranie, włóż je do foliowego woreczka i schowaj na noc lub na kilka godzin do zamrażarki. Następnego dnia odzież będzie przyjemnie świeża, dzięki czemu nic nie będzie stało na przeszkodzie, by ją założyć i udać się na ważne spotkanie.

Jak pozbyć się zapachu z ubrań bez prania? Użyj sody oczyszczonej, a odświeżysz je w kilka minut

Soda oczyszczona dzięki swoim właściwościom może pochłaniać nieprzyjemne zapachy i wilgoć. Jeśli chcesz odświeżyć brzydko pachnące ubranie, do bawełnianego woreczka wsyp proszek, ściśle go zawiąż i owiń odzieżą. Już po kilku minutach zauważysz różnicę — uciążliwy aromat zniknie. Metoda jest znacznie szybsza niż użycie zamrażarki, dlatego warto ją stosować bezpośrednio przed pilnym wyjściem z domu.

Jak czyścić rzeczy, których nie można prać? Zobacz, jak sprawdzą się te metody

Niektóre ubrania boimy się wkładać do pralki ze względu na to, że są wykonane z delikatnych materiałów. Na szczęście istnieją inne sposoby, dzięki którym można odświeżyć je inaczej.

  1. Mąka ziemniaczana — Wsyp do miski 1 kg mąki ziemniaczanej i ugniataj w niej ubranie (tak jak podczas prania ręcznego). Po 10 minutach otrzep odzież i rozwieś. Metoda nie powinna być stosowana na ciemnych materiałach, gdyż może przyspieszyć ich blaknięcie. Dobrze sprawdza się na swetrach z wełny.
  2. Szczotkuj płaszcze — Jeśli chcesz pozbyć się zanieczyszczeń z płaszcza lub garnituru, potraktuj je szczotką z naturalnym włosiem. To jeden z najszybszych sposobów na odświeżenie ubrania.
Więcej o: