Gdzie trzymać gotówkę w domu? Zapomnij o skarbonce i skarpecie. Tych skrytek nikt nie odkryje

Choć w dobie kont bankowych i kart płatniczych pomysł wydaje się niedzisiejszy, wciąż istnieją osoby, które wolą trzymać gotówkę w domu. Nie musisz ukrywać jej w tajemnym sejfie za rodzinnym obrazem, jak to często bywa w filmach, by była bezpieczne. Istnieją prostsze sposoby.

Coraz chętniej wiele osób decyduje się na trzymanie gotówki w domu. W tym celu zazwyczaj używamy skarbonki czy zwykłej puszki po słodkościach, co nie jest najrozsądniejszym rozwiązaniem. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na profesjonalny sejf, postaw na niebanalną skrytkę, która ukryje twoje oszczędności przed wzrokiem złodziei czy obcych współlokatorów. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Z jakich żarówek warto korzystać w domu, by zaoszczędzić pieniądze?

Tajemna skrytka miłośnika dobrej literatury. Gdzie schować pieniądze w domu?

To jedno z najprostszych rozwiązań na ukrycie banknotów. Umieść je pomiędzy kartkami książki i schowaj na regale. Jeśli zależy ci na ukryciu innych kosztowności lub większej ilości pieniędzy, w wybranym, grubym tomie (najlepiej w twardej oprawie), wydrąż kartki w taki sposób, by została tylko obwódka. Dół sklej z tylną okładką. Pieniądze i niewielkie kosztowności możesz ukryć w środku. 

Najprostsze rozwiązania bywają najlepsze. Skorzystaj z koperty

Drugim banalnym rozwiązaniem jest wykorzystanie koperty. Sztuczka polega jednak na znalezieniu niebanalnego miejsca, w którym możesz ją umieścić. Zamiast schować do szuflady, możesz podkleić ją do dna po zewnętrznej stronie, czy z tyłu regału. Tak samo nadadzą się wysokie miejsca, jak np. okap. Najważniejsze, by nie była widoczna, a dotarcie do niej kosztowało odrobinę wysiłku.

Inne, nietypowe miejsca w mieszkaniu, w których ukryjesz gotówkę

Gdzie jeszcze możesz ukryć banknoty w domu? Między innymi w obudowie komputera (jednak nie blisko elementów, które się nagrzewają), w zamrażalniku (włóż gotówkę do woreczka, owiń folią aluminiową, by wyglądały jak mrożonka i umieść je w ostatniej szufladzie przy ścianie), w pluszowej zabawce w dziecięcym pokoju (w miejscu niedostępnym dla dziecka) czy w doniczce (zakop pieniądze w słoiku).

Triki na ukrycie gotówki podczas wakacyjnych wojaży. Są banalne 

Kolejne rozwiązanie przyda się rodzicom w trakcie relaksu na plaży. Portfel z pieniędzmi i dokumenty możesz ukryć w czystym, zawiniętym pampersie. Mało który złodziej się na niego skusi. W trakcie spacerów, banknoty możesz schować w materiałowej zakładce, którą znajdziesz w czapce z daszkiem. Pamiętaj jednak, że aby nie wypadły, musisz nosić ją na głowie.

Więcej o: