Jak prać kurtkę puchową, żeby jej nie zniszczyć? Będzie służyła latami, jeśli zastosujesz ten trik

Jesień i zima to czas, gdy wyjmujemy z szafy cieplejszą odzież. Zazwyczaj kurtki, w tym puchowe, wymagają odświeżenia. Choć wrzucenie ubrania do pralki wydaje się proste, po wyjęciu jej z urządzenia może się okazać, że materiał się zbił. Jak prać kurtkę puchową, żeby jej nie zniszczyć?

Pranie puchowej kurtki może sprawiać nie lada problem, ponieważ często po wyjęciu z pralki wypełnienie jest zbite i nie wygląda już tak pięknie, jak wcześniej. Niektórzy zwlekają też z czyszczeniem w obawie, że uszkodzą materiał. Na szczęście istnieją proste patenty, które pomogą wyprać kurtkę tak, by jej nie uszkodzić. Dzięki temu będzie mogła służyć latami zachowując wszystkie walory estetyczne.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Skąd pochodzi nazwa "ramoneska"?

Jak prać kurtkę puchową, żeby jej nie zniszczyć? Przed podjęciem działań nie zapomnij odpowiednio jej przygotować

Jeśli zamierzasz wyprać kurtkę puchową, w pierwszej kolejności odpowiednio ją przygotuj. Dzięki temu zminimalizujesz możliwość uszkodzenia materiału w pralce. Przede wszystkim sprawdź, jakie oznaczenia zawiera metka od producenta, która została załączona do ubrania. To właśnie tam znajdziesz informację, czy dana kurtka może być prana w urządzeniu. Jeśli nie — rozważ pranie ręczne. Przed rozpoczęciem czyszczenia pozapinaj wszystkie zamki i wywiń ubranie na lewą stronę. Odepnij kołnierz, kaptur i inne elementy. Nie zapomnij też o opróżnieniu kieszeni i upewnieniu się, że w bębnie pralki nie znajdują się żadne ostre elementy, które mogłyby uszkodzić materiał. Ważne jest również dokładne wyczyszczenie dozownika na detergenty, by ewentualne resztki nie osiadły na wypranej kurtce.

Jak prać kurtkę puchową w pralce? Zwróć uwagę na temperaturę i obroty

Jeśli chcesz wyprać kurtkę puchową w pralce, upewnij się co do wyboru programu, który w tym przypadku odgrywa ogromną rolę. Zazwyczaj zaleca się, by ustawić temperaturę prania na 30 stopni, a obroty na 400. Wytłumaczenie jest proste — jeśli wybierzesz program o wyższych parametrach, możliwe, że kurtka zostanie uszkodzona. Istotne jest również zaopatrzenie się w detergenty, które są przeznaczone do czyszczenia ubrań tego typu.

Jak rozbić puch w kurtce po praniu? Oszczędź sobie problemu stosując prosty trik

Wielu z nas obawia się prania kurtki puchowej w pralce w obawie, że materiał się zbije. Dobrym sposobem, by tego uniknąć, jest wrzucanie do bębna trzech-czterech piłeczek tenisowych. To świetna metoda, dzięki której wypełnienie zostanie naturalnie rozbite, a kurtka się nie uszkodzi i posłuży o wiele dłużej.

Więcej o: