Prezent na mikołajki - nie czekaj na innych i sama spraw sobie niespodziankę

Prezent na mikołajki to dobra okazja do realizacji własnych marzeń. Zanim spełnisz życzenia wszystkich dookoła, pomyśl najpierw o sobie i wyjątkowo w tym roku potraktuj 6 grudnia jako prywatne święto.

Mikołajki i prezent. W pogoni za gwiazdką 

Początek grudnia to bardzo wymagający okres, każdy dzień przypomina prawdziwy wyścig z czasem. Nieuchronnie zbliżają się nie tylko święta, ale też zamknięcie roku, a wraz z nim deadline’y oraz liczne imprezy i spotkania świąteczne. Co roku kupujesz wyszukane prezenty dla współpracowników, a Twoje dzieci pod poduszką znalazły już praktycznie wszystko? Tym razem postaw na minimalizm, prezent na mikołajki nie musi kosztować majątku. Ładnie zapakowane słodycze, czy paczka ulubionej kawy dla kolegów i koleżanek z pracy wystarczy. A prezenty mikołajkowe dla dzieci? Ten temat można powierzyć dziadkom. Czas skierować uwagę na siebie. Nie wiesz, od czego zacząć? Sprawdź z nami kilka poniższych pomysłów. 

Najlepsze prezenty. Mikołajki w tym roku mogą być wyjątkowe 

Interesują Cię najlepsze prezenty na mikołajki w tym roku? Najpierw warto zrobić coś dla siebie. Ciągłe napięcie i stres przekłada się na jakość życia. Chociaż może się to wydawać trudne, spróbuj wygospodarować, chociaż godzinę dla siebie każdego dnia. Spacer z ukochanym czworonogiem, długa kąpiel, masaż, chwila z książką, rozmowa z kimś bliskim, nowy odcinek serialu, domowe spa - chwilę dla siebie warto wpisać na stałe do domowego grafiku. W grudniu obowiązuje dokładnie ta sama zasad, co podczas problematycznego lotu: maskę tlenową zakładamy najpierw sobie.  

Zobacz wideo Nie tylko Święty Mikołaj. Zobacz, kto rozdaje prezenty w Europie

Prezent na mikołajki - co wybierzesz? 

Mikołajki to święto uwielbiane przez dzieci, obietnica niespodzianki i tajemnicza postać budzą emocje. Co sprawi, że prezent na mikołajki w dorosłym życiu przywróci wspomnienia z dzieciństwa? Wystarczy zajrzeć na półkę z marzeniami, które z biegiem lat pokrywają się coraz grubszą warstwą kurzu: 

 • jazda konna, 
 • egzotyczna podróż,
 • zimowy ogród, 
 • wyprawa w gronie przyjaciół, 
 • modowy klasyk, 
 • lekcje tańca

Może właśnie teraz jest odpowiedni moment?

Prezent - mikołajki. Nowy rozdział 

Co może stanowić najlepszy prezent? Mikołajki już tuż tuż, więc najwyższy czas zastanowić się nad wyborem. Nie wszyscy jednak marzą o dalekich podróżach. Co zatem sprawi, że codzienność stanie się odrobinę lepsza? Już drobna zmiana w najbliższym otoczeniu uwolni pozytywną energię. 

 • Wymarzona lampa przy drzwiach wejściowych ciepłym światłem wskaże drogę do domu.
 
 • Metamorfoza sypialni, którą można przecież przeprowadzić własnymi siłami i niewielkim kosztem zagwarantuje relaks po pracy i miłą dla oka przestrzeń w leniwe weekendy.
 
 • Zapomniany schowek to idealne miejsce na małą garderobę z lustrem i pufą. 
 
 • Domowe biuro pozwoli wrócić do projektów, na które zawsze brakowało przestrzeni. 
 
 • Zabytkowa biblioteka z drugiej ręki i wygodny fotel na miłe wieczory z książką? 
 

To zdecydowanie za dużo? Projekt, który zaczniemy 6 grudnia, z powodzeniem można zakończyć przed Wigilią i wraz z nadejściem świąt będziemy cieszyć się całkiem nową przestrzenią. 

Zobacz też: Prezent na mikołajki dla dziewczyny - coś dla It girl, wytwornej damy oraz tej praktycznej

Więcej o: