Ten produkt za 2 zł działa jak osuszacz powietrza. Domowy sposób na błyskawiczne pozbycie się wilgoci

Okres jesienno-zimowy sprzyja zbieraniu się wilgoci w domu. To z kolei może prowadzić do powstania niebezpiecznych dla zdrowia pleśni i grzybów, dlatego warto rozwiązać ten problem, jak najszybciej. Jak zrobić osuszacz powietrza? Domowe sposoby, dzięki którym pozbędziesz się wilgoci.

Do walki z wilgocią najlepiej sprawdzi się profesjonalny osuszacz powietrza. Niestety, wysokie ceny urządzenia sprawiają, że nie każdy może sobie pozwolić na taki zakup. Jeśli problem dopiero zaczął się pojawiać i nie jest zaawansowany, możesz spróbować zwalczyć go skutecznymi, domowymi sposobami za grosze.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Soda oczyszczona ma wiele zastosowań - np. pomoże ci zadbać o rośliny. Sprawdź jak!

Skąd się bierze wilgoć w domu? Przyczyną mogą być najzwyklejsze czynności

Prawidłowa wilgotność w mieszkaniu powinna wynosić od 40 do 65% przy temperaturze 20-22°C. Gdy zaczyna przekraczać 80% i stan ten utrzymuje się przez kilka dni, może prowadzić do powstawania pleśni i grzybów. Te z kolei nie tylko brzydko pachną i wyglądają nieestetycznie, ale przede wszystkim są niebezpieczne dla zdrowia. Zanim weźmiesz się za pozbywanie wilgoci, zlokalizuj źródło jej powstawania. Czy wiesz, że przeciętna rodzina wytwarza aż 12 litrów pary wodnej każdego dnia? 

Nie tylko pochłaniacz wilgoci do domu. Wdroż te działania, a zapomnisz o problemie

Nawet najlepszy osuszacz powietrza na nic się nie zda, jeśli nie zadziałasz zapobiegawczo. Nie zapomnij o tych czynnościach, by pozbyć się jej na stałe:

  • Często wietrz i ogrzewaj wszystkie pomieszczenia.
  • Zrezygnuj z długich i gorących kąpieli oraz pryszniców.
  • Susz pranie tylko w dobrze wentylowanych pomieszczeniach.
  • W trakcie gotowania nie zapomnij o pokrywkach lub uruchomieniu okapu.

Jeśli lubisz rośliny, możesz także zaopatrzyć się w te, które z powietrza pobierają sporo wilgoci: skrzydłokwiat, karłowata odmiana plamy lub róża jerychońska.

Zrób skuteczny osuszacz powietrza. Domowy sposób, dzięki któremu pozbędziesz się wilgoci

Domowy osuszacz powietrza do domu jest banalny do zrobienia i kosztuje kilka złotych. W miejscach, w których zbiera się wilgoć rozstaw miseczki z ryżem, solą lub sodą oczyszczoną. Dzięki higroskopijnym właściwościom będą skutecznie ją pochłaniały. Niczym niezawodny pochłaniacz zadziała także najzwyklejsza, biała kreda.  

Więcej o: