Zaczęła siwieć, mając 16 lat. "Słuchałam, że wyglądam staro". Teraz jest z tego dumna

Shannyn Pierce miała zaledwie 16 lat, gdy na jej głowie pojawiły się pierwsze siwe włosy. Szybko okazało się, że nastolatka siwieje w bardzo szybkim tempie, a rówieśnicy nie szczędzili jej gorzkich słow. Dziś ma 30 lat i jest inspiracją dla innych kobiet.

Siwienie to proces, o którym nie myśli żadna nastolatka. Każdy spodziewa się, że na jego głowie pierwsze srebrne pasma pojawią się po 30. roku życia. Jednak siwienie bardzo namieszało w życiu pewnej nastolatki. Shannyn Pierce miała 16 lat, gdy osiwiała i trudno było jej się tym pogodzić.

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Czy farbowanie włosów w ciąży może być niebezpieczne?

Rówieśnicy nie szczędzili jej gorzkich słów. "Słuchałam, że jestem brzydka, wyglądam staro"

Siwienie w tak młodym wieku jest trudnym przeżyciem. Nastolatka nie miała łatwo, kiedy okazało się, że taka fryzura wynika z jej genetyki. Niestety rówieśnicy jej nie oszczędzali. Siwe włosy Shannyn Pierce wzbudzały wiele emocji wśród nastolatków

Słuchałam, że jestem brzydka, wyglądam staro, że powinnam natychmiast coś z tym zrobić.
 

Przez słowa rówieśników dziewczyna zaczęła regularnie farbować włosy. Bardzo przejmowała się negatywnymi słowami nastolatków i co 6 tygodni wydawała u fryzjera aż 130 funtów (dziś prawie 700 złotych). W okolicach 30 urodzin postanowiła jednak coś zmienić. Z dnia na dzień przestała farbować włosy i pokochała to, jak wygląda.

Osiwiała, kiedy miała 16 lat. Dziś jest inspiracją dla innych

Shannyn Pierce ma dzisiaj 34 lata i aktywnie prowadzi konto na Instagramie. Młoda kobieta stała się inspiracją dla innych pań, które nie potrafią się pogodzić z pierwszymi oznakami starzenia. Shannyn pokazuje, że zdrowe i piękne włosy mogą mieć też odcienie szarości, a przy tym nie odejmować nikomu urody. Pod jej zdjęciami na Instagramie można przeczytać wiele historii kobiet, które dzięki niej odważyły się pokazać światu swoje siwe pasma i porzucić farbowanie włosów.

 
Właśnie sama zakończyłam swoją przemianę. Skróciłam włosy i nie zamierzam ich więcej farbować. Teraz dbam o to, by były tak piękne i długie jak twoje. Jesteś dla mnie inspiracją!
To, co robisz jest piękne. Dzielisz się swoją historią, która może uświadomić wielu osobom, że nie są same.
Dziękuję, że jesteś moją inspiracją. Już rok motywujesz mnie do tego, by cieszyć się ze swoich siwych włosów.
 
Więcej o: