Przekrój cebulę na pół i przetrzyj nią twarz. Genialny trik nie tylko na zmarszczki

Zwykle używamy jej w kuchni, ale cebula wcale nie musi służyć jedynie podczas gotowania. Oprócz walorów smakowych, posiada bowiem wiele innych właściwości. Sprawdź, co się stanie, jeśli będziesz przecierać nią swoją twarz. Efekty są warte zachodu!

Więcej porad i domowych trików znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Pielęgnacyjny rytuał Jennifer Lopez, który odejmuje lat. Zajmuje mniej niż 5 minut

Wiele osób nie wyobraża sobie bez niej codziennego przygotowywania posiłków. Na co dzień doceniana jest przede wszystkim za swoje walory smakowe, jednak warto pamiętać także o jej cennych właściwościach prozdrowotnych. Cebula bogata jest m.in. w substancje bakteriobójcze, a także witaminę C, dzięki czemu pomaga podczas przeziębienia czy przyczynia się do poprawy odporności. 

Jest również źródłem cennych przeciwutleniaczy, które w pewien sposób wpływają na spowolnienie procesów starzenia. Już lata temu nasze babcie z pewnością wykorzystywały cebulę w swojej pielęgnacji. Dziś coraz częściej wracamy do tego typu naturalnych trików urodowych.

Nietypowe zastosowanie cebuli. Wykorzystaj ją w pielęgnacji twarzy. Efekty mogą cię zaskoczyć

Cebulę można stosować m.in. jako środek na porost włosów lub brwi. Świetnie sprawdzi się także w pielęgnacji skóry. Pomaga bowiem opóźniać starzenie się skóry i powstawanie zmarszczek. Wystarczy dokładnie umyć, obrać i przekroić ją na pół, a następnie jedną z połówek przetrzeć oczyszczoną wcześniej twarz, koniecznie omijając okolice oczu. Drugą opcją jest natomiast maseczka. Aby ją przygotować, trzeba obrać cebulę i ugotować ją w całości. Po około 15 minutach, trzeba wyjąć cebulę z wody i pozostawić do delikatnego ostygnięcia. Następnie rozgnieść warzywo na papkę i rozprowadzić na twarzy, również omijając okolice oczu. Pozostawić na kilkanaście minut, po czym zmyć letnią wodą.

Regularne stosowanie cebuli w pielęgnacji skóry nie tylko pomoże opóźniać procesy starzenia, lecz także pomaga rozjaśniać przebarwienia na skórze i ujednolica koloryt cery. Co więcej, maseczka z cebuli może sprawdzić się w przypadku cery problematycznej.

WAŻNE! Należy pamiętać, by przed jakimkolwiek zastosowaniem cebuli na twarz wykonać próbę uczuleniową.

Więcej o: