Skuteczny sposób na siwe włosy bez farbowania? Masz go w domu! Nie kosztuje więcej niż 5 zł

Siwienie włosów to naturalny proces, który dotyczy każdego. Niestety, jest też nieodwracalny. Srebrne pasma ukrywamy najczęściej z pomocą koloryzacji lub drogich zabiegów u fryzjera. Okazuje się, że istnieją prostsze i tańsze metody, które nie niszczą włosów.

Na pewnym etapie życia nasz organizm produkuje mniej barwnika, jakim jest melatonina. To z kolei wpływa na zmianę koloru włosów na siwy. Choć sam proces jest nieodwracalny, istnieją proste i niedrogie sposoby, aby go spowolnić lub ukryć. Domowe triki są skuteczne i nie niszczą włosów.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Katarzyna Figura "będzie się starzeć z godnością"? "Ciężko jest uzyskać siwe włosy"

Naturalny sposób na przyciemnienie włosów. Z fusów po kawie zrobisz skuteczną maskę i płukankę

W domowych warunkach włosy przyciemnisz z pomocą mielonej kawy. Do kubka lub miseczki wsyp 8 łyżeczek produktu i zalej 100 ml gorącej wody. Przykryj talerzykiem, aby napój się zaparzył i odczekaj 10 minut. Gdy lekko ostygnie, na pół godziny nałóż papkę na pasma. Na końcu dokładnie spłucz włosy. Z kawy możesz także wykonać przyciemniającą płukankę, która dodatkowo pobudza pasma do wzrostu i sprawia, że stają się miękkie i błyszczące. Idealnie nada się do brązów i rudości. Jak wykonać taką płukankę?

  1. Kilka łyżek kawy zalej dwiema szklankami wody i zagotuj
  2. Napar odcedź i pozostaw do ostygnięcia
  3. Umyj włosy szamponem, a następnie polej naparem. Pozostaw na 20 minut i dokładnie spłucz.

Domowa płukanka przyciemniająca włosy. Sięgnij po zioła lub herbatę

Dla blondynek nada się płukanka z rumianku z dodatkiem cytryny lub kurkumy. 2 łyżki ziół zalej 500 ml gorącej wody, dodaj łyżeczkę soku z cytryny, odcedź i ostudź. Wetrzyj w skórę głowy i włosy, pozostaw na 30 minut i spłucz. Do ciemniejszych włosów możesz użyć samej, tradycyjnej herbaty. Pamiętaj jednak, że przy używaniu tradycyjnych metod kluczem jest regularność. 

Nie tylko zabiegi kosmetyczne. Przede wszystkim zadbaj o siebie od wewnątrz

Jeśli chcesz spowolnić proces siwienia włosów, przede wszystkim powinnaś zadbać o swoją dietę. Wzbogać ją o witaminę B, która nie tylko wzmacnia pasma, ale także utrwala ich kolor, oraz skrzyp, który pobudza produkcję barwnika. Siwienie przyspiesza nieprawidłowa dieta lub stres, dlatego pamiętaj o odpowiedniej ilości snu, zbilansowanych i zdrowych posiłkach oraz relaksie.

Więcej o: