Zmieszaj z wodą i wlej do doniczki. Skrzydłokwiat szybko wypuści nowe liście

Drożdże mogą się świetnie sprawdzić jako nawóz dla skrzydłokwiatu w doniczce. To sposób znany wielu ogrodnikom. Niewątpliwą zaletą produktu jest to, że nie należy do drogich, więc może stanowić alternatywę dla nawozów, które oferują sklepy. Sprawdź, jak pielęgnować skrzydłokwiat.

Skrzydłokwiat jest bardzo popularnym kwiatem, który wielu z nas ma w domu. Ze względu na zdolności oczyszczania powietrza to bardzo przydatna roślina. Nie wymaga zbyt dużej ingerencji, jednak warto pamiętać, by od czasu do czasu wspomóc ją nawozem. Okazuje się, że odpowiednią mieszankę można przygotować samodzielnie w domu. Wystarczy rozpuścić kostkę drożdży w wodzie i wlać do doniczki. To jeden z najprostszych sposobów, by roślina szybko wypuściła nowe, zdrowe liście. Sprawdź, jak pielęgnować skrzydłokwiat.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Naturalne nawozy. Wykorzystaj skórkę banana, skorupki jajek i fusy po kawie i herbacie

Jak pielęgnować skrzydłokwiaty? Zmieszaj drożdże z wodą i wlej do doniczek

Choć nawet chwilowe przerwy w podlewaniu nie zaszkodzą skrzydłokwiatowi, lepiej nie dopuścić do przesuszenia ziemi. Warto od czasu do czasu wspomóc roślinę nawozem. Dla tego rodzaju kwiatów świetnie sprawdzi się domowa mieszanka z drożdży, która jest bogatym źródłem witaminy B, fosforu, magnezu i potasu. Wystarczy pokruszyć kostkę świeżych drożdży i zmieszać je z 10 l wody. Proporcje można zmniejszać w zależności od tego, jak duża ilość nawozu jest nam potrzebna. Po godzinie mikstura jest gotowa do użycia. Jedyne co należy zrobić, to podlać nią skrzydłokwiat, który szybko odwdzięczy się nowymi, bujnymi liśćmi.

Co zrobić, aby skrzydłokwiat miał więcej kwiatów? Zapewnij mu odpowiednie warunki

Mimo że skrzydłokwiat nie ma wielu wymagań, nic nie stoi na przeszkodzie, by wspomóc jego rozwój poprzez zapewnienie odpowiednich warunków.

  1. Nie wystawiaj rośliny na pełne słońce — Skrzydłokwiat najlepiej rozwija się w półcieniu i w pomieszczeniach o temperaturze nie mniejszej niż 15 stopni Celsjusza. Należy jednak zwrócić uwagę na to, by nie stał w zupełnym cieniu, bo w takich warunkach nie wypuści nowych kwiatów. Nie powinien też doświadczać przeciągów.
  2. Do podlewania stosuj miękką wodę o temperaturze pokojowej — Jeśli ciecz będzie twarda i zimna, skrzydłokwiat przestanie kwitnąć.
  3. Zwróć uwagę na odpowiednie podlewanie skrzydłokwiatu — Gleba powinna być utrzymywana w stałej wilgotności, jednak nie może być mokra. Kwiat warto podlewać w lecie 2-3 razy w tygodniu, a zimą rzadziej. Oprócz tego dobre efekty przyniesie też zraszanie liści.
Więcej o: