Czym czyścić ekran telewizora? Spryskaj go tym produktem, a kurz szybko na nim nie osiądzie

Brud i smugi na telewizorze nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale też przeszkadzają w oglądaniu. Istnieją na szczęście domowe środki czystości, dzięki którym sprzęt będzie lśnił. Podpowiadamy, czym czyścić ekran telewizora, żeby go nie zniszczyć.

Nowoczesne telewizory służą nie tylko do oglądania ulubionych programów, ale są też elementem wystroju pomieszczenia. Przymocowane do ściany czy wyeksponowane na konsoli wyglądają modnie i stylowo. Należy jednak pamiętać o ich regularnym czyszczeniu. Zalegający na sprzęcie kurz nie tylko wygląda nieestetycznie, ale też zwyczajnie psuje jakość obrazu.  

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Jak wyczyścić ekran telewizora? O tych zasadach musisz pamiętać! 

Współczesne telewizory potrafią być bardzo delikatne. Do ich czyszczenia należy wybierać jedynie produkty do tego przeznaczone. Na początku trzeba jednak pamiętać o tym, żeby zawsze przed sprzątanie odłączyć sprzęt od prądu i poczekać na jego ostygnięcie. Do przecierania ekranu nie używaj chusteczek czy gąbek, ponieważ ich struktura może porysować telewizor. Jeśli chodzi o detergenty, nie korzystaj z produktów na bazie alkoholu. Najbezpieczniejsze będą te dedykowane do mycia ekranów.

Czym czyścić ekran telewizora, żeby go nie zniszczyć? Wypróbuj domowy płyn do mycia 

Ekrany telewizorów są bardzo delikatne i można łatwo je zniszczyć czy zarysować. Wystarczy zła technika czy zbyt mocny płyn. Żeby mieć pewność, że pozostawisz sprzęt bez kurzu i smug, wybieraj produkty dedykowane do telewizorów.  

Do czyszczenia świetnie sprawdzi się też domowy płyn do ekranów. Mieszanka jest bezpieczna i doskonale wszelkie zabrudzenia. Wystarczy, że wymieszasz biały ocet z wodą destylowaną w proporcjach 1:1. Przelej płyn do butelki z atomizerem i gotowe. Do przecierania ekranu wybieraj miękką ściereczkę z mikrofibry lub bawełny. Domowy produkt poradzi sobie nie tylko z kurzem, ale też tłustymi plamami.

Więcej o: