Jak pozbyć się kreta? Nie musisz wydawać nawet złotówki! Skuteczny trik na wypłoszenie szkodnika

Jak pozbyć się kreta? To pytanie, które często zadają sobie właściciele ogrodów i działek. Choć zadanie nie należy do łatwych, efekty można uzyskać, stosując proste, domowe sposoby. Dzięki nim szkodnik szybko czmychnie w nowe miejsce i przestanie uprzykrzać życie.

Krety mogą pojawić się nawet w najbardziej zadbanych ogrodach. Gdy zaczną budować kopce i podziemne korytarze, problem często spędza sen z powiek, bo pozbycie się szkodnika nie jest łatwe. Kiedy z każdym kolejnym dniem zauważasz na swoim terenie nowe działania kreta, to najwyższy czas, by podjąć działania. Skuteczne efekty przyniesie zastosowanie domowych produktów i niektórych zapachów. Dzięki nim zwierzę ucieknie z posesji i poszuka nowego miejsca do żerowania.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Pięć sposobów na uciążliwe insekty. Jak pozbyć się mrówek, muszek czy komarów?

Jak pozbyć się kreta z ogrodu? Wykorzystaj sierść zwierzęcia lub własne włosy

Krety, tak jak wiele innych szkodników odwiedzających nasze ogrody, nie lubią niektórych zapachów — zwłaszcza zwierząt, które są większe od nich. Z tego względu pomocą w odstraszeniu szkodnika będzie sierść czworonożnego pupila. Choć zrzucanie kłaczków przez psa w domu bywa irytujące, tym razem pomoże uporać się z uciążliwym kłopotem. Wystarczy, że zbierzesz sierść zwierzęcia i wrzucisz ją do kilku kopców wydrążonych przez kreta, a następnie je zakopiesz. To sprawi, że zwierzę wystraszy się potencjalnej obecności psa lub kota i ucieknie w popłochu. Nie każdy ma w domu takiego pupila, dlatego można też wykorzystać ludzkie włosy, które zostają na szczotce po czesaniu. 

Jak skutecznie pozbyć się kreta? Postaw na rośliny, które mogą odstraszyć zwierzę

Oprócz zapachu sierści zwierząt krety są też wyczulone na aromat niektórych roślin, dlatego warto rozważyć ich uprawę w ogrodzie. Czarny bez, szachownica lekarska, bazylia, wilczomlecz, czosnek, narcyz, aksamitek czy komosa pomogą w walce ze szkodnikiem. Ciekawym rozwiązaniem jest też wrzucanie do kopców rozgniecionych ząbków czosnku, które również zadziałają odstraszająco.

Sposób na kreta. W walce ze szkodnikiem wykorzystaj produkt z kuchni

Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale kreta można odstraszyć, wlewając do jego kopców roztwór wody i octu rozcieńczonych w proporcji 1:1. Po zastosowaniu płynu warto też zakopać tunele. Zabieg należy powtarzać przez kilka kolejnych dni — w tym czasie zwierzę zacznie wdychać nieprzyjemny zapach, dzięki czemu poszuka sobie nowego miejsca.

Więcej o: