Zniżki dla seniorów nawet do 50 procent! Można zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy. Jak? Podpowiadamy

Zniżki dla emerytów z pewnością pomogą podreperować domowy budżet. Wbrew pozorom, jest ich całkiem sporo, a niektóre sięgają nawet 50 procent. Jednak nie każdy senior wie, jakie ulgi mu przysługują. Podpowiadamy, w jaki sposób mogą zaoszczędzić pieniądze.

Wraz z postępującą inflacją i coraz wyższymi kosztami życia, czy cenami energii, szukamy oszczędności, gdzie tylko jest to możliwe. W przypadku emerytów jednorazowa pomoc w postaci trzynastej czy czternastej emerytury jest jedynie kroplą w morzu potrzeb. W jaki sposób mogą podreperować domowy budżet? Nie każdy zdaje sobie sprawę ze zniżek, jakie im przysługują.

Interesuje cię tematyka świadczeń? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo "Emeryci w Polsce żyją z ołówkiem w ręku. Ja się tego bałam, jak szłam na emeryturę"

Zniżki na komunikację miejską i pociągi. Seniorzy mogą jeździć taniej

Seniorzy mogą skorzystać m.in. ze zniżek na transport — komunikację miejską oraz pociągi. Należy jednak pamiętać, że różnią się w zależności od przewodnika i miasta:

  • Od 10 do aż 50 procent zniżki dla seniorów od 60. roku życia na przejazdy POLREGIO, Łódzką Koleją Aglomeracyjną, Kolejami Dolnośląskimi lub SKM w Trójmieście.
  • 30 procent zniżki na przejazdy pociągami PKP Intercity i 37 procent zniżki na dwa przejazdy w roku w drugiej klasie wszystkimi kategoriami pociągów "PKP Intercity" S.A. 
  • do 50 procent zniżki lub darmowe przejazdy komunikacją miejską — w zależności od miasta wiek uprawniający do darmowych podróży lub wysokość zniżki mogą się różnić

Abonament RTV 2022. Niektórzy są zwolnieni z opłat

Z opłat za abonament RTV w 2022 roku są zwolnione dwie grupy seniorów. Pierwsza z nich to emeryci po 60. roku życia z ustalonym prawem do emerytury, której wysokość nie przekracza połowy przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w roku uprzednim (3011,24 zł brutto). Druga natomiast to wszyscy emeryci, który ukończyli 75 lat niezależnie od dochodów. 

Z Ogólnopolską Kartą Seniora również możesz liczyć na zniżki. Kto może się o nią ubiegać?

Pomysłodawcą Ogólnopolskiej Karty Seniora jest firma MANKO. Ubiegać się o nią może każdy, kto ukończył 60 lat. Co zyskasz dzięki niej? Zniżki w nawet 3000 punktów w całej Polsce — teatrach, kichach, uzdrowiskach i sanatoriach.

Więcej o: