Folia aluminiowa może służyć nie tylko do pieczenia. Przyłóż ją do oczu i zobacz, co się stanie

Każdy z nas boryka się czasem z opuchlizną i cieniami pod oczami. Bezsenna noc lub imprezowy wieczór nie musi się jednak kończyć poranną próbą zakamuflowania ich makijażem. Poznaj szybki, a do tego domowy sposób, który błyskawicznie pomoże zminimalizować cienie oraz opuchliznę pod oczami.

Cienie pod oczami to problem, który dotyka wiele kobiet. Często jest wynikiem nieprzespanych nocy, a nawet naszego samopoczucia. Jeśli do tej pory nie mieliśmy z nimi problemu i odpowiednio się wysypiamy, warto oczywiście wykonać niezbędne badania. W końcu towarzysząca nam opuchlizna pod oczami to zwierciadło tego, co dzieje się w naszym organizmie. Jak poradzić sobie z cieniami pod oczami? Znamy domowy sposób.

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Makijaż po 40: Masz cienie pod oczami? Znamy prosty sposób na ich zakrycie

Domowy sposób na cienie pod oczami. Kosztuje grosze, a efekty zaskakują

Czasem zdarza się, że opuchlizna pod oczami jest na tyle duża, że trudno zakryć ją za pomocą podkładu oraz korektora do makijażu. A i drogie kremy mogą również wtedy nie zdać egzaminu. W takiej sytuacji warto udać się do kuchni po folię aluminiową, która świetnie zniweluje cienie. Na początku może wydawać się to zaskakujące, jednak jest to sposób idealny do zakamuflowania nieprzespanych, a nawet imprezowych nocy.

Wystarczy wyciąć z folii aluminiowej dwa niewielkie kawałki idealnie dopasowane do wielkości naszych oczu, a następnie umieścić je w zamrażarce na 10-15 minut. Po tym czasie można przyłożyć je do opuchniętych powiek, a po kilku chwilach cienie powinny zacząć się zmniejszać. Zabieg ten należy wykonać przed przystąpieniem do nakładania makijażu.

Folia aluminiowa pod oczy. Czy to naprawdę działa?

Może wydawać się, że przykładanie zimnej folii aluminiowej do oczu jest nietypowym pomysłem, jednak działa niezwykle skutecznie. Jest niczym chłodny, kojący okład, zmniejszający opuchliznę. Warto wziąć pod uwagę, że sposób ten nie wyeliminuje całkowicie problemu, jeśli cienie są naprawdę duże. Pomoże je zmniejszyć, a wówczas staną się o wiele łatwiejsze do zakrycia za pomocą makijażu.

Więcej o: