Nie możesz pozbyć się sierści pupila z kanapy? Poznaj 4 proste i niezawodne triki

Pies i kot wnoszą do domu wiele radości oraz miłości. Życie z czworonożnym pupilem u boku jest bardzo przyjemne, jednak problemem może być skuteczne wyczyszczenie kłaczków zrzucanych przez zwierzęta w mieszkaniu. Jak pozbyć się sierści z kanapy? Wypróbuj proste, domowe metody.

Psy i koty są wdzięcznymi zwierzętami, dlatego życie z nimi u boku jest bardzo przyjemne. Wielogodzinne zabawy i spacery to coś, co odpręża nas po zabieganym, ciężkim dniu w pracy czy na uczelni. Okazuje się, że skuteczne czyszczenie kanapy ze zrzucanej sierści nie należy już do miłych zadań. Na szczęście można się pozbyć problemu stosując sprawdzone domowe sposoby. Dzięki nim szybko zapomnisz o kłaczkach na kanapie lub łóżku.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Dlaczego krokodyle płaczą? Skąd się biorą krokodyle łzy?

Jak pozbyć się sierści z kanapy? Na początek odkurz dokładnie mebel

Podczas zabawy i wypoczynku pupile pozostawiają na kanapie i łóżku sierść, która po jakimś czasie może zacząć przeszkadzać. Choć na pierwszy rzut oka kłaczki wydają się trudne do usunięcia, istnieją szybkie sposoby, by się ich skutecznie pozbyć. Pierwszą rzeczą, która z pewnością od razu przychodzi do głowy, jest dokładnie odkurzenie mebla. Warto w tym celu zastosować specjalną końcówkę, która wspomoże proces czyszczenia i uczyni go o wiele łatwiejszym. Nie powinno się też zapominać o regularności, ponieważ większą ilość sierści jest trudniej usunąć.

Natalia Siwiec Natalia Siwiec w odważnym bikini. "Zbyt dużo odsłania"

Jak wyczyścić narożnik z sierści? Wykorzystaj gumową ściągaczkę do wody

Gdy odkurzanie nie przynosi pożądanych efektów, wykorzystaj gumową ściągaczkę do wody. Energiczne pocieranie materiałowej tapicerki sprawi, że włosy i sierść szybko się do niej przylepią i zostaną usunięte z kanapy. Po zabiegu wystarczy dokładnie umyć przedmiot z wodą, by pozbyć się nadmiaru kłaczków.

Jak szybko odświeżyć ubranie? Banalny trik, który zajmuje kilka minut bez konieczności włączania pralki (zdjęcie ilustracyjne) Jak szybko odświeżyć ubranie? Banalny trik, który zajmuje kilka minut

Czym najlepiej usunąć sierść? Wypróbuj te niezawodne triki

Na pozbycie się sierści z kanapy jest wiele sprawdzonych sposobów, dlatego warto dobrać taki, który będzie dla nas najwygodniejszy.

  1. Gumowa rękawiczka — Zwilż rękawicę i pocieraj nią energicznie powierzchnię, na której osiadła sierść pupila. To szybki sposób na przywrócenie kanapie świeżego wyglądu.
  2. Ściereczka namoczona w wodzie — Zwilż bawełnianą ściereczkę i umyj delikatnie powierzchnię kanapy. Po wszystkim umyj dokładnie materiał, by pozbyć się  nadmiaru sierści.
  3. Rolka do ubrań — Wystarczy przetrzeć materiał, na której znajduje się sierść klejącą rolką, a problem szybko zostanie rozwiązany.
  4. Sucha gąbka — Energiczne pocieranie tapicerki gąbką szybko pomoże usunąć sierść i włosy z mebla.
Więcej o: