Nocujesz w hotelu? Przyda ci się ręcznik i gumka do włosów. "To jest naprawdę sprytne"

Jeśli nie czujesz się zbyt bezpiecznie w pokoju hotelowym, warto poznać sposoby na zabezpieczenie drzwi. Okazuje się, że jedną ze skutecznych metod jest wykorzystanie zwykłego ręcznika. Sprawdź, co należy zrobić.

Poczucie bezpieczeństwa jest bardzo ważne i bez niego z pewnością nie zaznamy odpoczynku. Co więc zrobić, gdy znajdujemy się z dala od domu w obcym pokoju hotelowym? Okazuje się, że zabezpieczenie drzwi na noc nie należy do trudnych. Ciekawą metodą dzieli się na TikToku Terence Harris. Do zablokowania drzwi wystarczy ręcznik i... gumka do włosów. Sprawdź, co należy zrobić.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Nietypowe włamanie w Kolnie. Złodziej wdarł się do lokalu gastronomicznego i zrobił sobie kebaba

Co zrobić z ręcznikiem w hotelu? Wykorzystaj go do zabezpieczenia drzwi na noc

Choć pokoje hotelowe posiadają zabezpieczenia drzwi, to może okazać się, że nie zawsze spełniają w pełni swoją rolę. W obawie przed pomyleniem przez kogoś numeru pokoju i wtargnięciem do środka w nocy warto je dodatkowo zabezpieczyć. Żeby to zrobić, najpierw zawiąż ręcznik wokół metalowej blokady, która znajduje się w górnej części drzwi i unieruchom go dodatkowo przy pomocy gumki do włosów — tak jak na załączonym poniżej filmie.

Nagranie Terence'a Harrisa z blokadą drzwi zyskało już ponad 30 tysięcy polubień. Komentarze użytkowników nie pozostawiły złudzeń, że metoda rzeczywiście może pomóc uchronić się przed wejściem kogoś z zewnątrz do pokoju. Internauci wyrażają również zdziwienie, że hotelowe zabezpieczenia nie są wystarczające i dzielą się swoimi pomysłami na zabezpieczenie drzwi:

Pracuję dla sieci hoteli i to jest naprawdę sprytne, ponieważ te klapy drzwi można łatwo otworzyć za pomocą czegoś w rodzaju zamkniętego wieszaka.
Myślę, że to dobry pomysł. Zapewni dodatkowe bezpieczeństwo. Dziękuję.
Nie mogę się doczekać, żeby to wypróbować
Ja zawsze podkładam krzesło pod drzwi.

Jak zablokować drzwi w hotelu? Wypróbuj te metody, by uchronić się przed niepożądanym wtargnięciem

Jeśli nie chcesz, żeby ktoś niepożądany wszedł do Twojego pokoju hotelowego, możesz dodatkowo zadbać o bezpieczeństwo na kilka sposobów.

  1. Upewnij się, że dokładnie zamknąłeś drzwi. Jeśli zauważysz rygiel lub łańcuch, użyj ich, aby je dodatkowo zabezpieczyć.
  2. Zaopatrz się w przenośny zamek. Podróżowanie z urządzeniem pozwoli na dokładniejsze zamknięcie drzwi i uniemożliwi innym wejście do środka bez twojej wiedzy.
  3. Wykorzystaj hotelowe krzesło. Podstaw je pod klamkę i dosuń tak, by ją unieruchomić.
Więcej o: