Zasypiasz w skarpetach? To może mieć wpływ na twoje życie seksualne

Spanie w skarpetkach to dla wielu temat do ożywionych dyskusji. Jedni je lubią, a drudzy unikają ich, jak tylko mogą. Okazuje się jednak, że spanie w skarpetkach ma wiele zalet, o których nieczęsto się mówi. Może to wpływać nawet na życie seksualne.

Nie lubisz spać w skarpetkach? Okazuje się, że mają one pozytywny wpływ nie tylko na nasze zdrowie, lecz także na życie seksualne. W jaki sposób? 

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Joanna Opozda opowiedziała o problemach ze zdrowiem po ciąży i zaapelowała do fanek

Spanie w skarpetkach ma niezwykłe korzyści. Jak ten rytuał wpływa na nasze zdrowie?

Jeśli masz problemy z zasypianiem, spróbuj założyć skarpetki. Nie każdy lubi kłaść się w nich do łóżka, jednak okazuje się, że ogrzane stopy świetnie wpływają na jakość snu i pomagają szybciej zasnąć. Wynika to z tego, że nasz organizm nocą wytraca ciepło, a ogrzanie stóp znacznie niweluje ten problem. Skarpetki pomagają rozszerzyć naczynia krwionośne, a więc i rozgrzać nas, co pomaga się zrelaksować oraz zachować ciągłość snu. Warto wypróbować ten trik, kiedy borykamy się z bezsennością lub gdy stres nie pozwala zasnąć.

Spanie w skarpetkach, a życie seksualne. Niespodziewane działanie

Zaskakujące jest to, że spanie w skarpetkach może mieć również wpływ na nasze życie seksualne i to pozytywny. Poprawienie krążenia, a więc i ogrzanie stóp pomaga w osiągnięciu orgazmu. Wykazał to zespół z uniwersytetu Groningen, przeprowadzając eksperyment. Wyniki są zaskakujące. Aż 80 procent osób, które uprawiały seks w skarpetach, osiągnęło orgazm. W grupie kontrolnej udało się to jedynie co drugiemu badanemu.

Kiedy warto unikać spania w skarpetach? U niektórych może to sprawiać dyskomfort 

Nie każdy jednak powinien spać w skarpetkach. Osoby borykające się z nadmierną potliwością stóp mogą odczuwać dyskomfort, gdy postanowią w nich zasnąć. W takim przypadku spanie boso będzie znacznie lepszym wyborem.

Więcej o: