Przyczep pod maską auta, a kuny będą trzymać się od niego z daleka. Proste i niezawodne rozwiązanie

Właśnie trwa sezon, w którym kuny aktywnie szukają ciepłego schronienia. Niestety w tym celu wybierają najczęściej nasze samochody. Naprawa auta po wizycie tych szkodników może słono kosztować, a my znamy na nie sposób. Ten trik nic nie kosztuje i jest niezwykle skuteczny.

Nie da się ukryć, że kuny to szkodniki, które wzbudzają wiele emocji. Kiedy szukają schronienia, potrafią wyrządzić wiele szkód, które mogą być dla nas naprawdę niebezpieczne. Jak uchronić się przed tym niepozornym zwierzakiem i odstraszyć go od samochodu?

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Martyna Wojciechowska uderzona przez samochód w Bejrucie

Dlaczego kuny ukrywają się w samochodach? Skutki mogą być naprawdę niebezpieczne 

Kiedy temperatura za oknem spada, kuny zaczynają szukać ciepłego, bezpiecznego schronienia. Najczęściej decydują się ukryć pod maskami naszych samochodów. Lubią się tam chować szczególnie wtedy, gdy auto jest jeszcze ciepłe. Samochody długo utrzymują swoją temperaturę, dlatego kuny uznają je za fantastyczne schronienie. 

Dlaczego jest to takie problematyczne? Zwierzęta te lubią zaznaczać swój teren, a robią to poprzez przegryzanie kabli i wężyków, jakie znajdują się pod maską samochodu. Jest to jednak dla nas bardzo niebezpieczna sytuacja. Naruszenie pewnych elementów auta może prowadzić do poważnych wypadków na drodze, które są niebezpieczne zarówno dla kierowcy, jak i pasażerów.  

Jak odstraszyć kuny od samochodu? Ten szybki sposób sobie z nimi poradzi

Istnieje prosty sposób, by odstraszyć kuny od samochodu. Co ważne, ten trik nic nie kosztuje! Wystarczy zawiesić pod maską kłębek kociej lub psiej sierści, której zapach skutecznie odstraszy szkodnika. Kuny są wrażliwe na intensywne zapachy, a aromat innego zwierzęcia sprawi, że poczują się zagrożone i nie będą już chciały zagnieździć się pod maską samochodu.

Jeśli nie masz dostępu do sierści, wykorzystaj kostki do zmywarki, które mają bardzo wyczuwalny zapach. Im bardziej intensywny, tym lepiej. Warto wymieniać ją co kilka tygodni, by była skuteczna.

Więcej o: