Posmaruj nią kratę z piekarnika i zostaw na 30 minut. Produkt za 1 zł sprawi, że będzie lśniła jak nowa

Sprzątanie piekarnika nie jest prostym zadaniem. Zwłaszcza jeśli nie robimy tego regularnie. Zaschnięte i przypalone plamy trzeba zwykle mocno szorować, żeby się ich pozbyć. Istnieje na szczęście produkt za 1 zł, który ułatwi ci zadanie.

Krata, blachy czy wnętrze piekarnika to elementy, które nie są łatwe w czyszczeniu. Korzystamy z nich niemal codziennie i często zapominamy o ich regularnym sprzątaniu. To wszystko sprawia, że osadza się na nich tłuszcz, resztki jedzenia i przypalone plamy. Z pomocą przychodzą na szczęście domowe sposoby. Dzięki nim szybko i tanio pozbędziesz się plam z piekarnika.  

Zobacz wideo Płyn do paneli, który zrobisz samodzielnie w domu

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej gazeta.pl

Jak wyczyścić kratę z piekarnika? Posyp nią tym produktem, a problem zniknie 

Każdy, kto regularnie korzysta z piekarnika wie, że jego sprzątanie nie należy do najprzyjemniejszych rzeczy. Zwłaszcza na kratce osadzają się resztki spalonego jedzenia, tłuste plamy czy brud. Jeśli nie pozbędziesz się ich od razu, problem będzie jedynie się pogarszał. Do usunięcia zabrudzeń nie potrzebujesz drogich środków z drogerii. Wystarczy produkt, który masz już w kuchni. Kosztuje złotówkę i szybko pomoże ci pozbyć się plam. Mowa oczywiście o proszku do pieczenia. Jak wykorzystać go do sprzątania piekarnika? 

  • Paczkę proszku do pieczenia wymieszaj z wodą tak, by powstała dość gęsta pasta. 
  • Nałóż ją na kratkę lub blachę piekarnika, szczególną uwagę zwracając na przypalone i zaschnięte plamy. 
  • Pozostaw na ok. 30 minut. 
  • Na koniec wyszoruj elementy i przemyj je ciepłą wodą. 

Domowe sposoby na czysty piekarnik. Soda oczyszczona to Szybki sposób na pozbycie się zabrudzeń 

Z zaschniętymi i przypalonymi plamami doskonale poradzi sobie również soda oczyszczona.  Podobnie jak w przypadku proszku do pieczenia, należy przygotować z niej specjalną pastę. Wystarczy do miseczki wsypać paczkę sody i dodać dwie, trzy łyżki wody. Po wymieszaniu składników nanieś pastę na kratę. Pozostaw ją na ok. 30 minut i po tym czasie przetrzyj zabrudzenia za pomocą szczoteczki czy gąbki. Na koniec przepłucz elementy czystą wodą.  

Więcej o: