Złap za brzeg i "zrolluj jak burrito". Sprytny trik na szybkie suszenie ubrań

Jak szybko wysuszyć ubrania, jeśli nie mamy suszarki bębnowej? Specjalistka od sprzątania podzieliła się skutecznym sposobem na mokre ubrania. Nie potrzebujesz do tego żadnych specjalnych urządzeń czy produktów. Wystarczy zwykły ręcznik i chwila czasu.

Za godzinę masz ważne spotkanie, ale zapomniałaś wyjąć z pralki swoją elegancką bluzę? Nic straconego. Caroline Solomon to specjalistka od organizacji i sprzątania, która dzieli się swoimi sprytnymi trikami z użytkownikami mediów społecznościowych. Niedawno opublikowała filmik, w którym pokazała prosty sposób na to, aby pranie szybciej wyschło. Nazwała go "metodą burrito".

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Dwa sposoby na zawsze miękkie ręczniki

Prosty sposób, dzięki któremu twoje pranie szybciej wyschnie

Sam pomysł jest banalnie prosty w wykonaniu, choć wymaga od nas trochę czasu. Potrzebny będzie tylko i wyłącznie duży ręcznik. Rozłóż go, a następnie na środku umieść mokre ubranie. Ważne, aby było ułożone na płasko. W następnym kroku, jak mówi autorka "złap za brzeg ręcznika i zrolluj jak burrito". Teraz czas na trochę ugniatania. Zwinięty ręcznik dociskaj kolanami tak, by zebrał nadmiar wody z ubrania. Możesz też użyć rąk, jednak bardziej się zmęczysz. Rób tak przez kilka minut, a następnie rozwiń ręcznik, a zdecydowanie mniej mokre ubranie rozwieś na suszarce. Powinno być suche za około godzinę.

Błyskawicznie potrzebujesz wysuszyć swoje ubranie? Z pomocą przyjdzie suszarka

Co w przypadku, jeśli nie masz tyle czasu? Z pomocą przyjdzie ci suszarka. Ponownie rozwiń ubranie i potraktuj je gorącym powietrzem. Pamiętaj o zachowaniu odpowiedniej odległości, by nie zniszczyć materiału. Kilka minut i gotowe.

"Właśnie mnie uratowałaś". Internauci sprawdzili trik Caroline

Autorka filmu przyznaje, że to doskonały sposób, gdy jesteśmy w podróży i wypraliśmy coś ręcznie, lub gdy po prostu bardzo nam się spieszy. Zamiast czekać kilku godzin, wystarczy kilkanaście minut. Pomysł spodobał się też internautom. Jeden z nich zauważył, że dużo skuteczniejszy od zwykłego, jest ręcznik plażowy. 

Spróbowałem i zadziałało super! Dziękuję bardzo, właśnie mnie uratowałaś!
Spróbowałam z joggerami i zadziałało
To świetny sposób na zaoszczędzenie czasu

- czytamy w komentarzach.

Więcej o: