Jak pozbyć się żółtych plam z poduszki? Wetrzyj tę pastę w materiał i wrzuć do pralki. Efekt zachwyca

Poduszki szybko się brudzą. Nic w tym dziwnego, bo korzystamy z nich codziennie. Zmartwienie może wywołać pytanie, jak pozbyć się żółtych, nieestetycznych plam. Trudny z pozoru problem można rozwiązać wykorzystując domowe produkty. Sprawdź, jak to zrobić.

Z biegiem czasu okazuje się, że poduszki, na których śpimy nawet mimo regularnego prania nie są już nieskazitelnie czyste. Skuteczne wyczyszczenie materiału może być nie lada problemem, ale mamy na to sposób. Wystarczy wykorzystanie taniego produktu z kuchennej szafki. Dzięki niemu poduszki odzyskają dawną świetność i będą cieszyć oczy śnieżną bielą.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Minionkowa poduszka, która zdobędzie serce każdego... i to bez względu na wiek!

Od czego żółkną poduszki? Przyczyn może być kilka

Żółknięcie poduszek, na których codziennie śpimy to naturalne zjawisko wywołane potem i śliną. Podczas snu materiał pochłania wilgoć produkowaną przez nasz organizm, co wpływa znacząco na jego wygląd — nawet jeśli z zewnątrz jest zabezpieczony poszewką. Problem najczęściej można zauważyć podczas letnich upałów, gdy intensywniej się pocimy. Inną przyczyną przebarwień na poduszkach jest kładzenie się spać przetłuszczonych lub mokrych włosach. Rezygnowanie z suszenia kosmyków to szybki sposób na wybrudzenie materiału. Nie należy też zapominać o oczyszczaniu twarzy i ciała przed snem, ponieważ pozostałości kosmetyków także mogą wywoływać problem.

Doda Doda dostaje przerażające groźby śmierci. Postanowiła uciec z Warszawy

Jak pozbyć się żółtych plam z poduszki? Nieestetycznych przebarwień pozbędziesz się, stosując sodę oczyszczoną

Jednym z najprostszych i najszybszych sposobów na wywabienie żółtych plam jest zastosowanie popularnej sody oczyszczonej, którą większość z nas ma w kuchennej szafce. Ten sposób stosowały już nasze babcie, ponieważ jest tani, skuteczny i nie wymaga dużego nakładu pracy. Produkt może zostać użyty na dwa sposoby.

  1. Połącz sodę z wodą tak, by utworzyć gęstą papkę i nałóż gotowy produkt równomiernie na zabrudzenia, co zadziała jak naturalny wybielacz. Po dwóch godzinach usuń resztki pasty i wypierz poduszkę zgodnie z zaleceniami producenta zamieszczonymi na metce (ręcznie lub w pralce).
  2. Wsyp sodę oczyszczoną do dozownika na detergent w pralce i wypierz poduszkę, ustawiając delikatny program, na przykład przeznaczony do prania materiałów z wełny.

folia aluminiowa Sposób na cienie pod oczami. Kosztuje grosze, a działa jak krem za 100 zł

Jak wybielić pożółkłe poduszki? Wykorzystaj tabletkę do zmywarki

Innym skutecznym sposobem na wybielenie poduszki w pralce jest wykorzystanie kapsułki do zmywarki. Wystarczy włożyć jedną tabletkę wraz z poduszką do bębna (upewniając się, że kostka nie ma na sobie ochronnej folii) i wybrać delikatny program. Gdy cykl się zakończy, odkryjesz, że nieestetyczne plamy zniknęły.

Więcej o: