Odsunęła swoją kanapę pół roku po przeprowadzce i zrobiło jej się słabo. "Jezu"

- Sprzątam regularnie, zwykle jest to raz w tygodniu. Wydawało mi się, że moje mieszkanie jest całkiem czyste. Ostatnio postanowiłam jednak zrobić gruntowne porządki i odsunęłam kanapę. Zupełnie nie spodziewałam się zobaczyć tam czegoś takiego - pisze nasza czytelniczka.

Więcej podobnych tematów znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Płyn do paneli, który zrobisz samodzielnie w domu

Sprzątanie kojarzy się przede wszystkim z odkurzaniem i myciem podłóg, ścieraniem kurzy, porządkami w kuchni i łazience. Podczas standardowych porządków bardzo często skupiamy się na miejscach, których czyszczenie jest oczywiste, często zapominając o wszystkich niewidocznych zakamarkach w mieszkaniu. A tam często zbiera się więcej kurzu niż może nam się wydawać. Ostatnio przekonała się o tym jedna z naszych czytelniczek.

Odsunęła swoją kanapę pół roku po przeprowadzce. "Zupełnie nie spodziewałam się zobaczyć tam czegoś takiego"

- Odsunęłam kanapę, pierwszy raz, od kiedy się wprowadziłam. A wprowadziłam się w maju. Jezu. Sprzątam regularnie, zwykle jest to raz w tygodniu. Wydawało mi się, że moje mieszkanie jest całkiem czyste. Ostatnio postanowiłam jednak zrobić gruntowne porządki i odsunęłam kanapę. Zupełnie nie spodziewałam się zobaczyć tam czegoś takiego. Normalnie aż słabo mi się zrobiło. Nigdy nie przypuszczałam, że może tam zebrać się aż tyle kurzu, skoro co tydzień odkurzam całe mieszkanie, wjeżdżając odkurzaczem również pod kanapę - napisała nasza czytelniczka, załączając zdjęcia.

Kurz za kanapąKurz za kanapą archiwum prywatne

Nie tylko odsuwanie kanapy. Co jeszcze powinniśmy czyścić w domu częściej?

  1. Klamki i włączniki światła: To jedne z najczęściej dotykanych w domu rzeczy. Na ich powierzchni gromadzą się bakterie. Właśnie dlatego należy pamiętać, by czyścić je przynajmniej kilka razy w tygodniu, a gdy któryś z domowników choruje, to nawet częściej.
  2. Pilot do telewizora: Znajduje się na nim cała masa bakterii. Dotykany jest przez wszystkich domowników, również tych, którzy czasem zapomną umyć rąk. O dokładnym wyczyszczeniu wszystkich pilotów w domu powinno się pamiętać podczas każdego sprzątania.
  3. Góry szaf i szafek: Zwykle o tych miejscach zapomina się, bo nasz wzrok tam nie sięga. Osiada tam jednak mnóstwo kurzu, który warto zetrzeć raz w miesiącu lub chociaż raz na dwa miesiące, najpierw odkurzając, a potem wycierając na mokro. 

Wasze historie oraz przemyślenia są ciekawe i ważne. Czekamy na listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

Więcej o: