Zanim użyjesz folii spożywczej, włóż ją do zamrażarki. Będziesz tak robić już zawsze

Folia spożywcza jest powszechnie używanym produktem. Dzięki niej można łatwo zabezpieczyć jedzenie przed czynnikami zewnętrznymi. Co jednak zrobić, gdy co chwilę się rwie lub skleja? Choć problem wydaje się nie do przeskoczenia, mamy na to sposób. Sprawdź, co należy zrobić.

Folię spożywczą wynaleziono dopiero w drugiej połowie XX wieku. Choć stanowi barierę przed powietrzem, wodą i zapachami, dłuższe używanie jej może być irytujące. Zdarza się, że materiał, z którego jest wykonana nie chce współpracować tak, jak byśmy tego chcieli. Gdy się rwie, skleja lub nie rozciąga w odpowiedni sposób, zastosuj ten prosty trik. Dzięki niemu szybko zapomnisz o uciążliwym problemie.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Co zrobić, aby banany tak szybko nie dojrzewały? Poznaj 3 nietypowe zastosowania folii spożywczej

Zanim użyjesz folii spożywczej, włóż ją do zamrażarki. Banalny trik zaskoczy cię efektem

Jeśli folia spożywcza nie współpracuje tak, jak powinna, rozważ zmianę miejsca jej przechowywania. Ciągłe sklejanie, rwanie w nieodpowiednich miejscach i uciążliwe rozwijanie można łatwo przezwyciężyć, jeśli schowasz produkt do zamrażarki — nawet na kilka minut. Okazuje się, że trzymanie folii w temperaturze pokojowej zwiększa możliwość występowania problemu. Choć metoda ze schładzaniem na pierwszy rzut oka wydaje się dziwna, z pewnością przyniesie oczekiwane efekty. Produkt stanie się sztywniejszy i bardziej plastyczny, dzięki czemu dużo łatwiej będzie zawinąć nim jedzenie czy talerz.

Jak używać folii spożywczej? Możesz ją wykorzystać na wiele sposobów

Folia spożywcza może być wykorzystywana nie tylko do opakowywania żywności. Dzięki swoim nieocenionym właściwościom sprawdzi się też w wielu innych przypadkach.

  1. Późniejsze dojrzewanie bananów — Jeśli nie chcesz, by owoce szybko dojrzały, owiń ich końce folią spożywczą. Dzięki temu przez dłuższy czas nie sczernieją.
  2. Przykryj warstwę kremu na twarzy folią — Takie działanie sprawi, że kosmetyk szybciej i dokładniej się wchłonie. Należy jednak pamiętać, by nie trzymać produktu na ciele zbyt długo.
  3. Prosty kubek-niekapek — Owiń wierzch wypełnionej sokiem lub wodą szklanki folią tak, by dokładnie przylegała do rantów i przebij ją słomką. Dzięki temu podczas pośpiechu możesz zabrać napój na wynos dokądkolwiek się wybierasz.
  4. Zabezpiecz przedmioty przed pobrudzeniem — Gdy zamierzasz odświeżyć ściany i sufity farbą, owiń meble i inne przedmioty folią spożywczą. To szybki sposób na zabezpieczenie ich przed ochlapaniem.
Więcej o: