W pustelni księdza Natanka obowiązują surowe zasady. Masz dekolt? Musisz zapłacić

Ksiądz Piotr Natanek, mimo zakazu kurii wciąż odprawia msze w swojej "Pustelni Niepokalanów" na terenie małopolskiej Grzechynii. Okazuje się, że osoby odwiedzające to miejsce muszą przestrzegać surowych zasad.
Zobacz wideo Hołownia: Jestem zwolennikiem, by państwo rozliczyło Kościół Katolicki

O księdzu Natanku znowu zrobiło się głośno. Niedawno do sieci trafiły zdjęcia z Pustelni Niepokalanów, gdzie kontrowersyjny duchowny wygłasza swoje kazania. Uwagę przykuła tabliczka przed wejściem, na której zostały umieszczone surowe zasady. 

Tablica informacyjna z zasadami

Ks. Piotr Natanek w 2011 roku został suspendowany za nieposłuszeństwo oraz głoszenia kazań, które nie są zgodne z nauką Kościoła Katolickiego. Dlatego też nie powinien on sprawować czynności kapłańskich. Mimo to ksiądz nie przerwał swojej działalności. 

Suspendowany duchowny odprawia nabożeństwa w swojej "Pustelni Niepokalanów". W ostatnim czasie jeden z użytkowników Facebooka na jednej z grup zdradził, co tam zobaczył. 

Jego uwagę zwróciła tabliczka informacyjna, znajdują się przed wejście do pustelni. Wymieniono na niej różne zasady, których odwiedzający powinni przestrzegać. W mediach społecznościowych możemy znaleźć zdjęcia wspomnianej tablicy. 

 

Surowe kary

Z szyldu dowiadujemy się między innymi, że osoby odwiedzające pustelnię muszą pamiętać o zasadach dotyczących ubioru. Suspendowany duchowny zaleca kobietom bluzki bez dekoltów oraz długie spódnice. Natomiast mężczyźni nie powinni zapomnieć o krawatach. 

Jak wynika z relacji internautów, poniżej znajduje się lista kar. Za brak odpowiedniego stroju grozi kara pieniężna (kwota nie została jednak podana). Konsekwencje poniosą także odwiedzający, którzy korzystają z telefonów w czasie mszy. Grozi im za to kara finansowa bądź zniszczenie aparatu. 

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl lub edziecko@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

Więcej o: