Partner trzyma cię za rękę w ten sposób? Może to świadczyć o jego uczuciach

Bardzo często poprzez mowę ciała i gesty, które wykonujemy, zdradzamy, jak się czujemy, a także, o czym myślimy. Nawet jeżeli staramy się zakamuflować niektóre rzeczy, niczego nieświadomi informujemy inne osoby o naszych odczuciach. Czy wiedziałaś, że identycznie jest z trzymaniem się za ręce? Wyjaśniamy, jak wiele ten niby prosty gest może powiedzieć o twojej relacji z partnerem.

Fakt, że zakochane pary okazują sobie uczucie na wiele sposobów, nie jest niczym odkrywczym. Bardzo często są to po prostu drobne gesty, które są w stanie wyrazić więcej niż słowa. Zaliczamy do nich nie tylko przytulanie i czułe pocałunki, ale przede wszystkim również trzymanie się za ręce. Nie wiele z nas zdaje sobie jednak sprawę, że to jak nasza dłoń spleciona jest z tą należącą do partnera, może powiedzieć wiele o naszej relacji! 

Edyta Herbuś Edyta Herbuś w małej czarnej za 1 tys. zł! Odsłoniła smukłą sylwetkę

Te proste gesty mogą sugerować, na jakim etapie jest wasz związek. Sprawdź już teraz!

  • splecione palce 

Takie trzymanie się za ręce może podkreślać bardzo silną więź między dwoma osobami. Stanowi także wyznacznik poczucia bezpieczeństwa między dwojgiem ludzi. Oznacza także relację pełną miłości, a także namiętności. Ty i twój partner uwielbiacie spędzać ze sobą czas. 

  • palce skierowane w dół, dłonie nie są splecione 

Taki sposób trzymania się za dłonie może oznaczać, że swoje ludzi darzy się głębokimi uczuciami. W ich relacji obecna jest nie tylko wielka miłość, ale także poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji. Niekiedy palce skierowane w dół mogą świadczyć także o braku pasji i namiętności w waszym związku. Warto także zwrócić uwagę, której osoby wierz ręki jest z przodu - posiadacz tak usytuowanej dłoni jest osobą dominującą w waszej relacji. 

  • partner przyciąga twoją rękę do siebie 

Jeżeli zauważyłaś, że partner przyciąga twoją rękę do siebie, najprawdopodobniej jest on osobą dominującą w waszym związku. Można wywnioskować, że to on podejmuje najważniejsze decyzje i również do niego należy ostatnie słowo. Bardzo często w podobny sposób rodzic trzyma za rękę swoje dziecko. 

  • trzymacie się za jeden palce 

Może oznaczać to, że każda z osób mimo poważnej relacji, chce zachować przestrzeń tylko dla siebie oraz, że niezwykle ważna jest dla niej także niezależność. Wówczas każdy z partnerów ma w związku odrobinę prywatności i nie stanowi to problemu dla żadnej ze stron. 

  • pod ramię 

Bardzo często to kobieta trzyma swojego partnera w taki sposób. Wysyła w ten sposób sygnały, że potrzebuje do niego poczucia bezpieczeństwa i wsparcia. Może oznaczać to także, że jesteście ze sobą już długo lub darzycie się wzajemnym, ogromnym szacunkiem. 

  • nie trzymacie się za ręce 

Jeżeli idziecie obok siebie i nie trzymacie się za ręce, najprawdopodobniej nie czujecie nieustannej potrzeby demonstrowania swoich uczuć. Może oznaczać to także, że jesteście ze sobą już długo, a w waszym związku pojawiła się rutyna. Czasem jest to również efekt tego, że jeden z partnerów jest nieśmiały lub potrzebuje więcej przestrzeni dla siebie. 

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: