Jak pozbyć się sierści na ubraniach? Wystarczy zrobić jedną rzecz przed praniem

Sierść na ubraniach może stanowić niemały problem, zwłaszcza gdy przychodzi do prania rzeczy, które miały styczność ze zwierzęciem. Czy istnieje sposób, który sprawi, że twoje rzeczy po wyjęciu z pralki będą pozbawione charakterystycznych kłaczków? Odpowiedź brzmi - tak! Przestawiamy jak w łatwy sposób bez wydawania fortuny pozbyć się uporczywego problemu.

Ten uporczywy problem znany jest doskonale każdemu miłośnikowi czworonogów. Sierść naszych zwierzaków potrafi dostać się praktycznie wszędzie w tym m.in. na nasze ubrania. Jeżeli kiedykolwiek próbowałaś pozbyć się tych charakterystycznych kłaczków z najróżniejszych tkanin, wiesz że graniczy to niemalże z cudem. Niekiedy nawet rolki do ubrań mogą pozostawić na naszych częściach garderoby powbijane w materiał włoski. 

Istnieje jednak prosty i sprawdzony sposób, który pozwoli ci pozbyć się problemu podczas prania. Potrzebny będzie ci produkt, który w swojej kuchni ma praktycznie każda z nas. O czym mowa? Okazuje się, że wyjątkowo skutecznym sprzymierzeńcem w walce ze zwierzęcą sierścią na ubraniach jest... ocet! 

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak zastosować ocet podczas prania? To naprawdę proste! 

Ocet podczas prania zadziała jak środek antystatyczny. Jak może to rozumieć? Dzięki niemu ubrania nie będą się elektryzowały. Najważniejszym skutkiem stosowanie wspomnianego produktu jest przede wszystkim fakt, że po jego zastosowaniu do tkaniny nie przylepiają się różne drobne nitki, a także drobinki w postaci sierści zwierząt. 

Zastosowanie octu podczas prania jest wyjątkowo proste. Nie musisz zmienić nic w ustawieniach pralki, ani wybierać specjalnego programu. Możesz uprać rzeczy, tak jak robisz to zawsze. Zaleca się, aby wlać jedną miarkę produktu do szufladki urządzenia. Jak wiadomo ocet ma także swój charakterystyczny, dla większości nieprzyjemny zapach. Nie należy jednak się tego obawiać! Mimo intensywnej woni wspomnianego artykułu, wysoka temperatura w połączeniu ze środkami piorącymi sprawi, że zapach całkowicie się zneutralizuje. 

Korzyści z zastosowania octu podczas prania? O tym warto wiedzieć

Oprócz właściwości czyszczących, dodania octu do prania ma jeszcze jedną znaczącą zaletę, o której wiedzą tylko nieliczne z nas. O czym mowa? Wspomniany produkt działa na pranie identycznie jak środek zmiękczający. Stanowi więc tanią alternatywę wobec sklepowych płynów. Cena za litr octu w sklepach bardzo często nie przekracza 5 złotych. 

Więcej o: