Masz ten produkt w swojej kuchni. Nałóż go na brwi, a będą rosły jak szalone

Wiele kobiet marzy o tym, żeby mieć piękne i gęste brwi. To, jak wyglądają, wpływa na ogólny wyraz naszej twarzy. Jeżeli nie jesteś zadowolona z wyglądu swoich brwi i chciałabyś, żeby były bardziej gęste i lepiej rosły, wypróbuj produkt który na pewno masz w kuchni - cebulę.

Brzmi zaskakująco, ale warto przetestować tę metodę. W sklepach jest oczywiście mnóstwo różnego rodzaju kosmetyków, które pomagają w stylizacji brwi, ale naszym zdaniem na początek lepiej sięgnąć po domowe i naturalne sposoby.

Sok z cebuli na brwi. Nałóż go, a będą gęste i szybciej urosną

Jak wykonać taki zabieg? Nie chodzi o nacieranie brwi cebulą. Warzywo należy przekroić na pół, a następnie wycisnąć z niego sok. Cebulę można zetrzeć na tarce, wrzucić do blendera lub skorzystać z wyciskarki. Sok nakładamy na brwi ostrożnie - palcem, wacikiem lub specjalną szczoteczką do ich stylizacji. Masujemy przez około pięć minut, pozostawiamy jeszcze na chwilę (niektórzy dla lepszego efekty zostawiają sok nawet na godzinę lub dłużej), a następnie zmywamy wodą

Pamiętaj, aby przy nakładaniu soku z cebuli i późniejszym wmasowywaniu go w brwi zachować ostrożność. Na pewno dobrze wiesz, że cebula działa drażniąco na oczy, a przecież nie o to chodzi, żeby sobie zaszkodzić.

Dlaczego to akurat cebula miałaby pomóc w zadbaniu o brwi? Zawiera bowiem związki siarki, które przyspieszają wzrost włosków. Właśnie dlatego ten sposób jest często stosowany przez blogerki urodowe. Zanim jednak się na niego zdecydujecie, wykonajcie najpierw na skórze próbę uczuleniową.

Więcej urodowych porad znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Cebula - jak jeszcze można ją wykorzystać?

Warzywo sprawdzi się też w codziennej pielęgnacji cery. Pocierając twarz regularnie połówką tego warzywa, można bowiem dostrzec zaskakujące efekty. W ten prosty sposób możemy przyczynić się do poprawy kondycji skóry, zminimalizowania widoczności zmarszczek czy opóźnienia procesów starzenia się cery. Pocieranie twarzy cebulą może być pomocne także przy problemach trądzikowych.

Podobnie jak w przypadku brwi, tak i przed rozpoczęciem tego zabiegu warto przeprowadzić najpierw próbę uczuleniową. 

Cebulą możesz natrzeć również stopy. Pomaga to chociażby w zmiękczaniu zrogowaceń. Warzywo trzeba pokroić w plasterki i włożyć do skarpetek. Pozostaw je tam na około 20 minut.

Więcej o: