Jak wybielić zęby? Efekt jak po zabiegu piaskowania u stomatologa

Każdy marzy o białym uśmiechu, który dodaje pewności siebie. Zanim jednak udamy się na kosztowne wybielanie zębów u dentysty, możemy spróbować kilku domowych sposobów. Niektóre z nich pomogą uzyskać efekt podobny do rezultatu, jaki uzyskamy po piaskowaniu zębów za 120 zł!

Marząc o pięknych, białych zębach często decydujemy się na różne sposoby ich wybielania. Jedni od razu planują wizytę u dentysty, a inni chcą najpierw wypróbować popularne, domowe rozwiązania, których na rynku jest bardzo dużo. Na co jednak warto się zdecydować, by cieszyć się śnieżnobiałym uśmiechem? Przeczytaj o popularnych metodach, którymi możesz uzyskać efekty podobne do tych po kosztownym piaskowaniu u dentysty!

Zobacz wideo Dagmara ma sposób na o swój piękny uśmiech. Myje zęby osiem razy dziennie

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Domowe wybielanie zębów. Jakich efektów możesz się spodziewać?

Warto pamiętać, że efekty uzyskane podczas wybielania, mogą nie być tak spektakularne, jak tego oczekujemy. Rezultaty, które osiągniemy zależą w dużej mierze od naszych naturalnych predyspozycji. Na kolor zębów wpływają takie czynniki jak uwarunkowania genetyczne czy nasza rutyna pielęgnacyjna. Trzeba pamiętać, że domowe wybielanie zębów jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które piją dużo kawy czy herbaty, by poradzić sobie z osadem i przebarwieniami, jakie zostawiają na szkliwie. Nie warto też przystępować do domowego wybielania, jeśli borykamy się z wrażliwym oraz delikatnym szkliwem.

Wybielanie zębów w domu. Sposoby tańsze od piaskowania za 120 zł

Najłatwiejszą metodą wybielania jest oczywiście korzystanie z odpowiednich past do mycia zębów. Pasty z węglem aktywnym lub innymi wybielającymi składnikami już po kilku myciach pozwalają uzyskać efekt podobny do piaskowania. Produkty te pomagają mechanicznie usunąć osad z zębów, dzięki zawartym drobinkom, a więc optycznie wybielają szkliwo. Warto też razem z pastą regularnie stosować nici dentystyczne i płyn do płukania jamy ustnej, by uzyskać zadowalające efekty. Ważna jest systematyczność.

Można też skorzystać z pasków lub nakładek wybielających, z których korzysta się w domowych warunkach. Dostępne są w drogeriach oraz aptekach, jednak mimo wszystko przed ich użyciem warto skonsultować się ze swoim stomatologiem, by ustalić częstotliwość stosowania, która przyniesie zadowalające efekty. 

Więcej o: