Jak prać kurtkę puchową? Nie zapomnij dodać tego do bębna, a będzie wyglądać jak nowa

Sezon zimowy coraz bliżej, a to oznacza, że pora wyciągnąć z szafy kurtki puchowe. Warto jednak wcześniej je nieco odświeżyć. Można to zrobić bez obaw w domowym zaciszu. Podpowiadamy, jak prać kurtkę puchową w pralce, aby jej nie zniszczyć.

Wiele osób nie pierze kurtek puchowych w pralce w obawie o ich zniszczenie. Jak się okazuje, zupełnie niepotrzebnie. Wystarczy pamiętać o kilku trikach, aby wyglądała jak nowa. Jakich? Podopowiadamy.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Skąd pochodzi nazwa "ramoneska"?

Jak prać kurtkę puchową w domu? O tym zawsze pamiętaj 

Najlepiej stosować się do zaleceń umieszczonych na metce, ale często obcinamy ją tuż po zakupie. Jak wówczas prać kurtkę? Jest kilka kwestii, o których należy pamiętać. Przed włożeniem nakrycia do pralki należy: 

  • wyczyścić pojemnik na płyn i proszek,
  • sprawdzić, czy z bębna nie wystają ostre części, które mogłyby uszkodzić kurtkę,
  • wyczyścić bęben wilgotną szmatką,
  • opróżnić kieszenie w kurtce,
  • zapiąć wszystkie zamki i wywinąć kurtkę na lewą stronę. 

Co więcej, nie należy korzystać z tradycyjnych środków piorących, a w szczególności z płynu do płukania. Trzeba zaopatrzyć się w detergenty stworzone z myślą o praniu puchu, a dodatkowo do prania można dodać kilka kropel olejku zapachowego. Kurtkę ustawiamy na program delikatny tzn. z maksymalną temperaturą 30 stopni i obrotami 400 na minutę. 

Domowy sposób na pranie kurtki puchowej? Stosuj ten sprawdzony trik 

W celu uniknięcie zbijania się puchu do prania wystarczy dodać 4 czyste piłeczki tenisowe. Ponadto po wyjęciu kurtki z pralki należy delikatnie ją odcisnąć i położyć do wysuszenia z dala od bezpośrednich źródeł ciepła. Co jakiś czas warto też porozbijać puch dłońmi i delikatnie oklepać kurkę. Stosując się do tych wskazówek, sprawimy, że puchówka przez lata będzie wyglądała jak nowa. 

Więcej o: