Jak przezimować chryzantemy? Prosty trik, aby przechować kwiaty do kolejnych świąt

Kwiaty, które kupujemy na groby naszych bliskich, bywają naprawdę kosztowne, jednak okazuje się, że można nieco zaoszczędzić i przezimować je na kolejny rok. Co zrobić z chryzantemami po Wszystkich Świętych? Zobacz, jak przezimować chryzantemy, by wykorzystać je w przyszłym roku jako ozdobę nagrobków.

W tym roku ceny jesiennych kwiatów na Wszystkich Świętych były naprawdę wysokie. Można jednak nieco zaoszczędzić i wykorzystać je w przyszłym roku, jeśli zostaną odpowiednio przezimowane. Co zrobić z chryzantemami po Wszystkich Świętych? Mamy na to sposób.

Zobacz wideo Wszystkich Świętych 2022. Drożyzna dotarła na cmentarze? Emeryci: Nie narzekamy, nie płaczemy

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Co zrobić z chryzantemami po Wszystkich Świętych? Zobacz, jak przezimować chryzantemy

Chryzantemy to jesienne kwiaty, które łatwo można przezimować, jeśli zapewnimy im do tego odpowiednie warunki. Mogą wtedy ponownie posłużyć za rok, by znów zdobić groby naszych bliskich. Tuż po zakończeniu święta zmarłych należy po prostu przesadzić chryzantemy do większych donic z próchniczną, żyzną ziemią. Najlepiej wykorzystać skrzynki balkonowe lub doniczki wykonane z drewna i ustawić je w miejscu z ograniczonym dostępem światła słonecznego. Tak przesadzone chryzantemy trzeba regularnie podlewać i nawozić kompostem.

Warto też pamiętać o tym, że chryzantemy należy przechowywać w temperaturze 5-7 stopni Celsjusza i rzadko podlewać zimą, korzystając z niewielkich dawek wody. W marcu można przenieść donice do jaśniejszego, a następnie stopniowo je hartować. Należy wówczas w ciągu dnia umieszczać je na zewnątrz i chować na noc do pomieszczenia.

Jak można wykorzystać chryzantemy? Złociste, jesienne kwiaty ozdobią twój ogród

W maju, kiedy miną przymrozki, można przesadzić chryzantemy w donicach do ziemi w naszym ogrodzie. Będą wtedy przepięknie zdobić trawnik, a jesienią z łatwością będzie można wykopać je i umieścić na grobach bliskich. Warto jednak pamiętać, że chryzantemy umieszczone w ogrodzie również trzeba nawozić, a latem, kiedy jest bardzo sucho, obficie podlewać.

Więcej o: