Jak pozbyć się grzyba ze ściany? Ten domowy preparat na pleśń za 10 zł rozwiąże problem na długo

Jak pozbyć się grzyba ze ściany? Wilgoć, którą zazwyczaj odczuwa się w mieszkaniach jesienią, sprawia, że na powierzchniach mogą pojawić się różne wykwity. Grzyb na ścianie szkodzi zdrowiu, dlatego warto go jak najszybciej usunąć. Na szczęście skuteczny preparat na pleśń można przygotować w domu.

Czasem regularne wietrzenie pokojów nie wystarczy i mimo starań w domu pojawia się szkodliwa pleśń i grzyb. Najczęściej można je zauważyć na ścianach i sufitach. Przebywanie w zanieczyszczonych pomieszczeniach szkodzi zdrowiu, dlatego należy zlikwidować problem od razu, gdy się go zauważy. Na szczęście można to zrobić przy pomocy domowych produktów lub popularnego płynu z apteki. Dzięki nim nieestetyczny kłopot zniknie, a powierzchnie ponownie będą czyste.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Czy wycięcie pleśni ratuje resztę jedzenia?

Jak pozbyć się grzyba ze ściany? Idź do apteki i kup olejek herbaciany

Grzyb wnika w głąb ścian i może powodować wiele zniszczeń wpływając negatywnie na strukturę budynku. To problem nie tylko estetyczny, ponieważ wdychanie wytwarzających się oparów z pleśni szkodzi zdrowiu. Z tego względu nie należy bagatelizować kłopotu i warto podjąć działania już wtedy, gdy zobaczymy na ścianie lub suficie nawet niewielką ilość wykwitów. Skuteczny w walce ze zmianami okazuje się olejek herbaciany, który można kupić w aptece. Zastosowanie tego produktu jest banalnie proste.

  1. Wymieszaj dwie łyżki olejku herbacianego z dwiema szklankami ciepłej wody.
  2. Przelej uzyskaną mieszankę do butelki z atomizerem.
  3. Spryskaj powierzchnię, na której zauważysz szkodliwe zmiany.
  4. Odczekaj 45-60 minut, rozpyl preparat ponownie i wyszoruj ścianę lub sufit szorstką stroną gąbki.

Nie zapomnij, by po zabiegu wyrzucić gąbkę do śmieci. Ponowne wykorzystanie myjki w innym celu, na przykład do mycia naczyń, może zaszkodzić zdrowiu.

Skuteczny preparat na pleśń nie musi być drogi. Przygotuj pastę z produktów z kuchennej szafki

Jeśli chcesz pozbyć się pleśni lub grzyba ze ściany, możesz wykorzystać produkty, które masz już w domu. Jednym z najszybszych i najprostszych sposobów na usunięcie wykwitów jest zastosowanie banalnie prostej w przygotowaniu pasty z sody oczyszczonej i wody. Produkt zadziała przeciwgrzybiczo i dodatkowo pomoże się pozbyć nieprzyjemnego zapachu.

  1. Zmieszaj sodę oczyszczoną i wodę tak, by uzyskać konsystencję gęstej papki.
  2. Załóż rękawiczki ochronne i wetrzyj gotowy produkt w wykwity.
  3. Po dwóch godzinach delikatnie usuń pozostałości pasty szczoteczką i przewietrz mieszkanie.
Więcej o: