Spotykała się z Presleyem, bo tak chciał jej ojciec. 85-letnia Wanda wciąż ma pierścionek zaręczynowy

Poznała Elvisa Presleya w 1955 roku, gdy nie był jeszcze sławny na całym świecie. Połączyła ich miłość, a dziś Wanda Jackson z uśmiechem na twarzy wspomina uczucia, jakimi darzyła Króla Rock'And'Rolla. Ich sybmolem jest pierścionek zaręcznowy, który 85-letnia kobieta wciąż trzyma na pamiątkę tamtych czasów.

Wanda Jackson zaczynała swoją karierę jako gwiazda muzyki country. Podczas swojej pierwszej trasy koncertowej poznała kogoś, kto na zawsze zagościł w jej sercu. Młoda dziewczyna zawróciła w głowie nieznanego jeszcze wtedy muzyka Elvisa Presleya. Wanda jednak nie od razu chciała związać się z początkującą gwiazdą rocka. Jak potoczyła się ich miłość?

Zobacz wideo Biografie muzyków to łakomy kąsek dla scenarzystów

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Młody muzyk nie zrobił wrażenia. Do pierwszej randki nakłonił ją ojciec

Dziś Wanda Jackson jest autorką tekstów, pianistką i gitarzystką, którą uważa się za Pierwszą Damę Rockabilly. Kiedy poznała Elivisa, nie byli wielkimi gwiazdami. Młoda dziewczyna wyruszyła wraz z ojcem w swoją pierwszą trasę koncertową i to właśnie podczas jej trwania spotkała 20-letniego Presleya.

Wanda nie była nim zainteresowana, choć nie zaprzeczała, że Elvis przyciąga uwagę. Dziewczyna od początku skradła jego serce. Presley postanowił zawalczyć o ich relację, dlatego po pierwszym koncercie zaproponował spotkanie. Mieli wybrać się na burgery, jednak Wanda Jackson stanowczo odmówiła.

Ojciec Wandy postanowił interweniować. To on namówił ją do spotkania z 20-letnim muzykiem. Gdyby nie to, dziewczyna prawdopodobnie odrzuciłaby kolejną propozycję chłopaka i nigdy nie byliby razem. Dziś wspomina Elvisa jako prawdziwego dżentelmena, co prawdopodobnie ujęło jej ojca. Tak wspomina o Presleyu w swojej autobiografii:

Tata zwykle nie pozwalał mi wychodzić z facetami. Ale bardzo lubił Elvisa

85-letnia Wanda do dziś ma piątkę po Elivisie. To pierścionek zaręczynowy

Miłość Elvisa i Wandy rozkwitała. Na dowód silnego uczucia, muzyk podarował dziewczynie swój pierścień. Wanda przez ponad rok nosiła na szyi. Symbol ich miłości przetrwał do dziś, jednak uczucie wygasło dawno temu. 85-letnia Wanda Jackson wciąż trzyma na pamiątkę pierścień, który traktowała jako obietnicę szczerej miłości, wspominając miłe chwile z Elvisem. Para rozstała się, gdy każde z nich skupiło się na karierze, a w 1961 roku kobieta wyszła za mąż za Wendella Goodmana.

Więcej o: