Stewardessa zdradziła najlepsze miejsca w samolocie. Są też te, których lepiej unikać

Przez 10 lat pracowała jako stewardessa i przekonała się, jakie są wady i zalety poszczególnych miejsc w samolocie. Beth Windsor podpowiada, jaki wybór będzie najlepszy, a jakiego usadzenia lepiej unikać.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wybór miejsca w samolocie nie jest bez znaczenia. Beth Windor w ciągu 10 lat pracy jako stewardessa nauczyła się, że miejsce, na którym siedzisz na pokładzie, ma wpływ na wiele czynników pojawiających się podczas podróży. Swoimi wrażeniami podzieliła się na łamach magazynu „Business Insider". Które usytuowanie jest najbardziej komfortowe, a od których lepiej trzymać się z daleka?

Zobacz wideo Sylwia Bomba zdradza patent na długi lot. "Lećcie samolotem, który..."

Najlepsze miejsca w samolocie. Stewardessa podpowiada

Na pokładzie samolotu każdy szczegół w przypadku wyboru miejsca ma znaczenie. W grę wchodzi m.in. bliskość wyjść, kuchni oraz toalet. Wszystkie te czynniki wpływają na ogólne odczucie z odbytej podróży. Stewardessa  w rozmowie z magazynem "Business Insider" za miejsca najbardziej godne polecenia uważa:

  • Rząd przy wyjściu ewakuacyjnym. Dodatkowa przestrzeń na nogi świetnie sprawdzi się w przypadku wysokich podróżnych. Jednym z minusów jest ewentualne odczucie chłodu z uwagi na bliskość drzwi. Musisz również liczyć się z obsługą drzwi wyjściowych w przypadku nagłej ewakuacji.
  • Rzędy dwumiejscowe. Czasami możemy spotkać się z samolotami, w których znajdują się rzędy składające się dwóch siedzeń. Zapewnia to większą ilość miejsca między pasażerami.
  • Przednia część samolotu. Właśnie w tej części możesz cieszyć się względną płynnością i ciszą podczas lotu.
  • Część środkowa samolotu. To najbardziej stabilna część maszyny, gdyż znajduje się zaraz nad skrzydłami, obok siły nośnej. Jeśli chcesz uniknąć nieprzyjemnych odczuć podczas turbulencji, miejsca w środkowej części mogą zapewnić najbardziej płynny lot. Możliwym minusem jest jednak ewentualny hałas, z uwagi na bliskie zlokalizowanie silników samolotu.
  • Miejsce przy oknie to najbardziej rekomendowane usytuowanie w samolocie według stewardessy. Siedzenie w bezpośrednim sąsiedztwie okna to nie tylko piękne widoki, ale również spokój podczas lotu, gdyż możesz spokojnie spać, opierając głowę o szybę okna.

Najgorsze miejsca w samolocie. Tego usytuowania lepiej unikać

Jeśli zależy ci na dużym komforcie podczas odbywanego lotu, to tych miejsc lepiej nie wybieraj. Nie bez powodu stewardessa wskazała, je jako najgorsze.

  • Miejsca bezpośrednio przed lub za przegrodą oddzielającą klasy. Siedzenie w takim miejscu wiąże się z koniecznością schowania wszystkich swoich bagaży do schowka nad głową. Ponadto siedząc w tym miejscu, nie ma stolika z tacą, dostaniesz go tylko na życzenie. Często obok miejsc oddzielających klasy znajdują się kołyski, gdzie może przeszkadzać ci płacz dzieci.
  • Siedzenia w pobliżu toalety. Wokół tych miejsc będą się kręcić pasażerowie, czekający w kolejce do WC. Będą ci również towarzyszyć odgłosy spłukiwania i zapachu ubikacji.
  • Siedzenia przy przestrzeni kuchennej. Kuchnia to miejsce, w którym załoga przygotowuje wszystkie posiłki i napoje podczas lotu. Obszar wokół tych miejsc może więc być głośny.
  • Tylna część samolotu. Tego miejsca zdecydowanie powinny unikać osoby, które nienawidzą turbulencji, ponieważ jest daleko od centrum siły nośnej i ciężkości samolotu.
  • Środkowe siedzenia. Często pasażerowie obok przejmują podłokietniki, pozostawiając osobę w środku w niewygodnej pozycji z niezręcznie skrzyżowanymi ramionami. Brakuje również oparcia na głowę.
Więcej o: