Anna Wyszkoni w poruszających słowach wspomina Jerzego Połomskiego. "Nie zapomnę nigdy...".

Nie żyje Jerzy Połomski. Wybitny polski artysta zmarł 14 listopada w jednym z warszawskich szpitali. Miał 89 lat. Przez lata wylansował przeboje, które do dziś są uwielbiane przez Polaków. Wspólny występ z wokalistą we wzruszających słowach wspomniała Anna Wyszkoni.

Jerzy Połomski był wybitnym polskim aktorem oraz artystą estradowym, nazywanym polskim Frankiem Sinatrą. Wylansował takie hity jak "Bo z dziewczynami", "Cała sala śpiewa z nami" i "Nie zapomnisz nigdy". Zmarł 14 listopada w jednym z warszawskich szpitali. Artystę, we wzruszającym wpisie, wspomniała Anna Wyszkoni.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo "Nie bałam się śpiewania, a rozmowy z Wojciechem Mannem". Czyli Anna Wyszkoni nie tylko przeszłości

Jerzy Połomski nazywany był polskim Frankiem Sinatrą

Jerzy Połomski urodził się 18 września 1933 jako Jerzy Pająk. Ukończył Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. W 1957 roku zadebiutował jako aktor oraz dał się poznać jako wokalista. Zdobył wiele nagród i wyróżnień. Chętnie sięgał po przedwojenne utwory czy covery zagranicznych przebojów. Nazywano go polski Frankiem Sinatrą i Charles'em Aznavourem. Był jednym z najpopularniejszych artystów estradowych na przełomie lat 60. i 70. 

"Panie Jerzy, dziękuję. Nie zapomnę nigdy...". Anna Wyszkoni w poruszających słowach wspomina artystę

Z Anną Wyszkoni zaśpiewał 14 czerwca 2009 roku na 46. krajowym festiwalu piosenki polskiej. Wykonali wtedy jego wielki przebój "Nie zapomnisz nigdy". Piosenkarka wróciła pamięcią do tego dnia i w ciepłych, wzruszających słowach wspomniała wielkiego artystę.

Z Panem Jerzym miałam zaszczyt zaśpiewać raz, Jego wielki przebój 'Nie zapomnisz nigdy'. Na zawsze zapamiętam Jego urok, styl, klasę, szarmancję i bezpośredniość, tak cudowną i oczywistą dla tego pokolenia. No i głos — cudowny, aksamitny… znamy go wszyscy doskonale. Panie Jerzy, dziękuję. Nie zapomnę nigdy… 

- napisała w najnowszym poście, w którym udostępniła wspólne zdjęcie z 2009 roku.

 

Jerzy Połomski zmarł w poniedziałek

Artysta zmarł 14 listopada 2022 w jednym z warszawskich szpitali. O jego śmierci poinformowała menadżerka, Violetta Lewandowska. "Dzisiaj wieczorem w warszawskim szpitalu przy ul. Wołoskiej w Warszawie zmarł Jerzy Połomski. Był i niezwykłym artystą i niezwykłym człowiekiem. Wyjątkową osobowością. Wielki żal i wielka strata dla polskiej kultury" - przekazała w rozmowie z PAP. Jerzy Połomski w 2019 roku zakończył karierę artystyczną ze względu na problemy ze słuchem, a od 2021 roku przebywał w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. 

Więcej o: