23-latka ważyła prawie 300 kg i nie mogła się poruszać. W rok schudła 115 kg i przeszła metamorfozę

Nadwaga towarzyszyła Amber już od dzieciństwa. W wieku 23 lat ciało dziewczyny stało się dla niej więzieniem. Ważyła 300 kg i nie sądziła, że uda jej się odzyskać sprawność. Dziś jest inspiracją dla wielu kobiet.

Amber Rachdi w wieku 23 lat twierdziła, że cierpi na połączenie smutku i depresji, które zajadała ogromnymi ilościami jedzenia. Doprowadziło ją to do stanu, w którym nie była w stanie żyć bez pomocy bliskich, a własne ciało stało się dla niej więzieniem. W końcu dziewczyna uznała, że nadszedł czas, by zmienić swoje życie i zawalczyć o lepszą przyszłość.

Zobacz wideo Hanna Żudziewicz nie katuje się dietami po ciąży. "Uwielbiam chipsy"

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Mając 24 lata, ważyła 300 kg. Bez skutera i pomocy rodziny nie była w stanie sama funkcjonować

Wydawało się, że Amber nie dokona przemiany. Ona jednak udowodniła całemu światu, że można osiągnąć cel, dzięki samozaparciu i ciężkiej pracy. Dziewczyna zajadała stres i ogarniające ją lęki, jednak każdy dodatkowy kilogram mógł zaważyć na jej życiu.

 

Niestety rodzina Amber nie potrafiła jej pomóc, a tylko zachęcała ją do kompulsywnego objadania się. Doprowadziło ją to do stanu, w którym chorobliwa otyłość przejęła kontrolę nad jej codziennością. Dziewczyna była uzależniona od swoich rodziców. Bez ich pomocy nie była w stanie się poruszać, a między fałdami tłuszczu pojawiały jej się wielokrotnie różne infekcje.

Spektakularna przemiana Amber Rachdi. Pomógł jej znany lekarz

Od początku było pewne, że Amber sama sobie nie poradzi. Pomógł jej jednak sławny specjalista, lekarz Younan Nowzaradan. Dziewczyna pod jego okiem wzięła udział w programie "Historie wielkiej wagi". Postanowiła zrzucić kilogramy, które rujnują jej życie. Na początku Amber musiała przestrzegać rygorystycznej diety, by zakwalifikować się do operacji. Po zabiegu nadal stosowała dietę i zalecenia lekarza, a w ciągu roku zrzuciła aż 115 kg. Dziś na Instagramie można zobaczyć jej spektakularną przemianę. Dziewczyna stała się inspiracją dla wielu kobiet:

Jestem z ciebie taka dumna! Właśnie obejrzałam twoją historię w programie i pomyślałam, że jesteś najbardziej uroczą istotą na świecie. Dobrze, że zaszłaś tak daleko, wyglądasz niesamowicie!
Jesteś ogromną inspiracją! Dziękuję, że nadal dzielisz się z nami swoją historią!
Więcej o: