Straciła oko, gdy była małym dzieckiem. Teraz ma kilka. Jedno świeci w ciemności

Rachel Mayta zdobyła popularność w mediach społecznościowych dzięki cesze wyglądu, która przez długi czas była jej kompleksem. Teraz inspiruje innych do samoakceptacji. A ludzie pokochali jej kreatywność i pewność siebie.
Zobacz wideo O czym mogą świadczyć mroczki przed oczami?

Rachel to 32-latka z Portland w stanie Oregon. Kobieta od kilku lat aktywnie udziela się w mediach społecznościowych, a jej filmy na TikToku zdobyły już ponad dziewięć milionów polubień. 

W 1991 roku, gdy Rachel miała ponad rok, zdiagnozowano u niej siatkówczaka. Jest to najczęściej występujący nowotwór wewnątrzgałkowy u dzieci. Lekarze wyjaśnili rodzicom dziewczynki, że oko należy jak najszybciej usunąć, by ratować życie dziewczynki. Dzięki temu zabiegowi choroba przestała się rozprzestrzeniać.

Operacja, która wiele zmieniła

Jako dorosła kobieta Rachel zaczęła eksperymentować różnymi protezami oka. Zanim jednak tak się stało, miała za sobą bardzo trudny okres. Jako 25-latka przeszła operację, której celem było zwiększenie ruchomości oka. Poza tym zabieg miał jej zapewnić bardziej realistyczny wygląd. Niestety efekt był całkowicie przeciwny.

 

Rachel przed operacją nie przejmowała się tym, że nie ma jednego oka. Wiele osób w ogóle nie zwracało na to uwagi. Jednak po wspomnianym zabiegu stało się to bardzo widoczne. Zaczęła więc przyciągać spojrzenia na ulicy. Jak wyznała w rozmowie z "The Sun", pewien mężczyzna po kilku randkach stwierdził, że jej oko go przeraża. Z tego powodu ich znajomość musiała się zakończyć. Po tego typu nieprzyjemnych doświadczeniach, u Rachel pojawiły się problemy z pewnością siebie - zamknęła się w sobie, obawiała się wyjść z domu

Pozytywna zmiana

Jednak w pewnym momencie kobieta stwierdziła, że jej życie nie może tak wyglądać. Postanowiła zaakceptować swój wygląd i wrócić do dawnych aktywności. Poza tym dzięki pomocy zaprzyjaźnionej lekarki zaczęła eksperymentować z protezami.

Efektami prac chwaliła się w mediach społecznościowych. To przyniosło jej popularność na TikToku i Instagramie. Obserwatorzy uwielbiają jej kreatywność i pewność siebie. Rachel pokazała się już między innymi z holograficznym okiem, ozdobionym klejnotami czy świecącym w ciemnościach. 

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl lub edziecko@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

Więcej o: