Jak usunąć kamień z czarnego zlewu? Wetrzyj w powierzchnię i zostaw na kilka minut, a będzie lśnić

Jak usunąć kamień z czarnego zlewu bez zniszczenia go? Wbrew pozorom, nie jest to trudne zadanie. Pomocne okażą się dwa produkty, które z pewnością masz w swojej kuchni. Zdradzamy również prosty trik, dzięki któremu czarny zlew odzyska dawny blask.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

W czyszczeniu ciemnego zlewu najważniejsza jest systematyczność. Tylko regularne mycie sprawi, że długo będzie wyglądał jak nowy. Po każdym myciu naczyń usuwaj z niego resztki jedzenia i spłukuj ciepłą wodą. W szczególności wyrzucaj pozostałości po cytrynie czy innych produktach, które wykazują działanie rozjaśniające. Po każdorazowym użyciu wycieraj powierzchnię do sucha. Takie działanie zminimalizuje powstawanie białych, nieestetycznych zacieków.

Zobacz wideo Jak wyczyścić kran i usunąć osad z kamienia? Podpowiadamy

Jak usunąć kamień z czarnego zlewu? Te dwa produkty wykorzystasz na kilka sposobów

Co w przypadku, gdy zaniedbaliśmy zlew i pojawił się na nim kamień? W czyszczeniu pomogą nam dwa produkty, których możemy używać razem lub zamiennie. Mowa oczywiście o sodzie oczyszczonej i occie. 

  • Gęsta pasta z sody i octu — wymieszaj oba produkty w stosunku 2:1 (najlepiej szklanka sody i 1/2 szklanki octu), i równomiernie rozprowadzamy po powierzchni zlewu. Zostawiamy na kilka minut, następnie dokładnie spłukujemy i wycieramy do sucha miękką ściereczką.
  • Pasta z wody i sody oczyszczonej — jeśli nie mamy w domu octu, możemy zastąpić go zwykłą wodą. Pasta powinna mieć konsystencję gęstej papki. Nakładamy ją na miękką gąbkę i przemywamy zlew.
  • Skuteczny płyn do mycia z wody i octu — mieszamy w takich samych proporcjach, a powstałą mieszanką myjemy zlew. Na koniec obficie spłukujemy, by pozbyć się ostrego zapachu octu.

Prosty trik na zadbany, błyszczący zlew. Wystarczy łyżeczka produktu z kuchni

Jeśli chcesz, aby twój zlew wykonany z granitu był piękny przez lata, warto wprowadzić regularne olejowanie. Do jego wykonania będziesz potrzebować jednej łyżeczki dobrej jakości oleju spożywczego. Zanim przystąpisz do działania, dokładnie umyj i osusz zlew. Następnie, za pomocą pędzelka lub ręcznika papierowego dokładnie i starannie rozprowadź olej na całej powierzchni. Delikatnie wetrzyj. Powtarzaj raz w tygodniu. Ta prosta czynność sprawi, że granitowy zlew odzyska swój dawny blask, a jego kolor zyska na intensywności.

Więcej o: