Pamiętacie Lindę z filmu "Seksmisja"? Hanna Mikuć ma dziś 67 lat i wciąż zachwyca na ekranie

Największą popularność przyniosła jej rola w kultowym filmie "Seksmisja". Choć wróżono jej wielką karierę, jej losy nie potoczyły się w oczywisty sposób. Hanna Mikuć zniknęła z ekranów, by poświęcić się bliskim. Szczęście rodzinne przerwało pewne wydarzenie.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Hanna Mikuć dorastała w artystycznym domu. Wanda Chwiałkowska i Bohdan Mikuć od lat byli związani ze sceną. Dorastając, często podglądała pracę rodziców, lecz początkowo wcale nie marzyła, aby pójść w ich ślady. Wtedy jej celem było, zostanie zoologiem lub malarką. Wszystko zmieniło się w liceum, kiedy zaczęła nagrywać wiersze. Rok później zdawała już do szkoły teatralnej, lecz rodzice aktorki wcale nie byli zadowoleni z wyboru córki. Wszystko dlatego, że zdawali sobie sprawę z konsekwencji, jakie niesie za sobą ten zawód.

Zobacz wideo Pamiętacie jak porucznik Borewicz idzie na wódkę? Bronisław Cieślak odgrywa tę scenę po 40 latach

Jak potoczyła się kariera Hanny Mikuć? Aktorka poświęciła się życiu rodzinnemu

Początkowo widzowie mogli podziwiać pierwsze kroki aktorki na deskach Teatru Ateneum, Rozmaitości czy Teatru Dramatycznego. W 1973 roku zadebiutowała rolą w filmie "Hubalu". Później pojawiła się również w takich produkcjach jak: "Pensja pani Latter", "Nieciekawa historia", "Widziadło", "Kobieta w kapeluszu". Dopiero rola strażniczki Lindy w "Seksmisji" w reżyserii Juliusza Machulskiego przyniosła jej największą popularność. Dla wielu aktorów udział w tej filmowej produkcji był istną trampoliną do sukcesu. Hanna Mikuć zagrała później w kilku filmach. W pewnym momencie aktorka zniknęła z show-biznesu i zdecydowała poświęcić się rodzinie. Od tej pory w filmach pojawiała się sporadycznie.

Życie prywatne Hanny Mikuć. Rodzina na pierwszym miejscu

Aktorka poświęciła się życiu rodzinnemu i po urodzeniu drugiego dziecka została pełnoetatową mamą. Hanna Mikuć wraz z Piotrem Sobocińskim, jednym z najlepszych operatorów polskiego kina, doczekali się trójki pociech. Za zdjęcia do "Trzy kolory. Czerwony" otrzymał nominację do Oscara. Aktorka dumna z sukcesów ukochanego postawiła jego karierę nad swoją. Całą rodziną na pewien czas przeprowadzili się do USA. Gdy planowali powrót do Polski, Sobociński zmarł na zawał serca. Odszedł w 2001 roku, mając zaledwie 43 lata. Po powrocie do ojczyzny Mikuć przyjęła rolę w "M jak miłość" i starała się odnaleźć w nowej rzeczywistości.

Dzieci aktorki to jej powód do dumy. Piotr i Michał poszli w ślady ojca i zostali cenionymi operatorami. Córka Maria ukończyła Wydział Aktorski Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie i została aktorką.

Więcej o: