Przekrój cytrynę na pół i wrzuć do zmywarki. Trik jest banalnie prosty, a efekt spektakularny

Zmywarka ułatwia życie, a posiadanie takiego sprzętu cieszy się coraz większą popularnością. Niestety czasem zdarza się, że mimo poprawnego używania urządzenia i stosowania odpowiednich detergentów na sztućcach i szklankach pozostaje nieestetyczny osad. Sprawdź, jak rozwiązać problem.

Choć niektórym może się to wydawać dziwne, dodawanie połówki cytryny do zmywarki pomaga rozwiązać pewien popularny problem, z którym boryka się większość osób posiadających w domu sprzęt tego typu. Sprawdź, jaki efekt przyniesie takie działanie i poznaj inne nietypowe sposoby zastosowania cytryny w sprzątaniu. Włożenie cytryny do zmywarki to prosty i banalny trik, który przyniesie spektakularny efekt.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Cytryna i jej zastosowania. Możecie się zdziwić!

Co daje cytryna w zmywarce? Połówka owocu pomoże rozwiązać popularny problem

Zamiast wyrzucać do śmieci wyciśniętą połówkę cytryny, włóż ją do pełnej zmywarki (na półkę z naczyniami lub do pojemnika na sztućce) i włącz program. Okazuje się, że takie działanie to szybki sposób na rozwiązanie problemu osadu i zacieków, który często po czyszczeniu pozostaje na sztućcach, talerzach i szklankach. Przekonała się o tym pani, która zajmuje się sprzątaniem kuchni i zdradziła nam ten patent.

Stosujemy ten trik od kilku miesięcy, a efekty zachwycają. Zawsze do zmywarki dodajemy połówkę cytryny.

Zastosowanie cytrusa to naturalna i skuteczna alternatywa dla drogich, chemicznych preparatów, a wszystko za sprawą niskiego pH owocu, który dodatkowo pomoże pozbyć się nieprzyjemnych zapachów i ma właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Dzięki temu sprawdzi się też jako środek do dezynfekcji urządzenia. Ten tani, ekologiczny trik ma coraz więcej zwolenników, którzy chwalą sobie jego działanie. Jeśli nie posiadasz połówki owocu a samą skórkę, możesz ją wykorzystać w ten sam sposób. Pamiętaj jedynie o tym, by do zmywarki wkładać cytrynę bez pestek.

Wrzuć połówkę cytryny do zmywarki, a efekt cię zaskoczy! To niezawodny trik wielu pań domuWrzuć połówkę cytryny do zmywarki, a efekt cię zaskoczy! To niezawodny trik wielu pań domu Fot. Archiwum prywatne

Patricia Kazadi Patricia Kazadi w obłędnej spódnicy zachwyca talią osy. "Zjawiskowa!"

Do czego wykorzystać cytrynę? To niezawodna pomoc dla każdej pani domu

Cytryna jest niezawodnym środkiem w sprzątaniu, o czym przekonało się już wiele pań domu. Oprócz zmywarki owoc możesz wykorzystać do:

  1. Wyczyszczenia przypalonego garnka — Wystarczy wyszorować dno połówką owocu. Dla uzyskania lepszego efektu możesz posypać cytrynę solą.
  2. Czyszczenia drewnianej deski do krojenia — Wystarczy wsypać na połowę cytryny niewielką ilość sody oczyszczonej i wyszorować deskę, dzięki czemu powierzchnia zostanie zdezynfekowana, a nieprzyjemne zapachy odejdą w zapomnienie.
  3. Pochłaniacz brzydkiego zapachu w lodówce — Cytryna neutralizuje aromaty, dlatego, jeśli martwi cię nieprzyjemna woń dochodząca z lodówki, pokrój cytrynę na plasterki, połóż na talerzyk lub spodek i umieść w chłodziarce.

wcierka do włosów Jak zagęścić włosy? Tanie sposoby na gęste i lśniące kosmyki

Więcej o: