Działa lepiej niż tarka, a kosztuje tylko 5 zł. Niezawodny sposób na gładkie i miękkie pięty

Po folię aluminiową sięgamy najczęściej w kuchni, gdy pieczemy lub chcemy przechować żywność. Okazuje się, że ma ona o wiele więcej zastosowań. Idealnie sprawdzi się w przypadku elektryzujących włosów czy zabiegów na stopy.

Folia aluminiowa, czyli popularne sreberko, ma dwie strony: błyszczącą, która odbija ciepło i sprawia, że zapakowane w nią jedzenie nie wystygnie za szybko, oraz matową, która je pochłania. Dzięki temu idealnie nada się nie tylko w kuchni, ale także w łazience, gdzie z jej pomocą możemy wykonać zabieg pielęgnacyjny na stopy. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Co zrobić, aby banany tak szybko nie dojrzewały? Poznaj 3 nietypowe zastosowania folii spożywczej

Domowy zabieg na piękne i gładkie stopy

Skóra na stopach łatwo i często staje się przesuszona oraz rogowacieje, dlatego wymagają one systematycznej pielęgnacji przez cały rok. W dogłębnym nawilżeniu pomoże nam bardzo prosty i skuteczny zabieg z wykorzystaniem folii. Jak go wykonać?

  1. Namocz stopy w ciepłej wodzie z dodatkiem soli.
  2. Z pomocą pumeksu delikatnie usuń obumarły naskórek.
  3. Nałóż obfitą warstwę tłustego, odżywczego kremu do stóp.
  4. Owiń stopy folią i ubierz ciepłe skarpety.
  5. Trzymaj około 30 minut, następnie zdejmij zarówno folię, jak i skarpetki a pozostałości kosmetyku wsmaruj w stopy. Będą gładkie i nawilżone.

Folia aluminiowa rozwiązaniem popularnego problemu

Folia aluminiowa pomoże nam także z kłopotliwym problemem, który nasila się w szczególności w okresie jesienno-zimowym. Gdy twoje stopy często są zimne, posmaruj je ulubionym kremem, owiń folią, a następnie nałóż ciepłe skarpetki. Wystarczy 30-40 minut, by się ogrzały. Pamiętaj jednak, by nie trzymać folii dłużej niż godzinę, gdyż nie przepuszcza powietrza, oraz że problem z ciągle zimnymi stopami warto skonsultować z lekarzem.

Dzięki folii maść przeciwbólowa zacznie działać szybciej

Jeśli bolą cię stopy, np. po wyjątkowo długim spacerze czy z powodu niewygodnych butów, możesz posmarować je maścią przeciwbólową, a następnie owinąć folią. Dzięki temu preparat szybciej się wchłonie, a co za tym idzie — prędko zacznie działać.

Więcej o: